Siiri Sisask uue kavaga Kuremaa lossis

Eeloleval reedel peetakse Kuremaa lossis Jõgeva valla 150 juubeliaasta sündmuste sarjas ajalookonverents Jõgeva vald 150, mille korraldab Paduvere talumuuseum koostöös Jõgeva vallavalitsusega. Kuulata saab mitmeid põnevaid ettekandeid, mis otseselt või kaudselt puudutavad Jõgeva valla ja Eesti omavalitsuste ajalugu ja tänapäeva.


Eesti mõisate uurija Valdo Praust räägib teedevõrgu kujunemisest Jõgeva valla alal 10.-17. sajandini. Eesti Vabariik 100 juhtrühma esimees Toomas Kiho ettekanne on teemal “Eesti 100 ja meie”. Ajaloolane Jaak Valge kergitab saladuskatet vapside liikumiselt – “Vabadussõjalased ja kohalike omavalitsuste valimised”. Ühiskonnateadlane Ülo Vooglaid kõnetab kuulajaid teemal “Konservatiivsus on arengu eeldus” ning Tallinna ülikooli rektor Tiit Land arutleb teemal, miks on hea elada Jõgeva vallas.

Ajaloopäeva kõige oodatum esineja on aga vahest lauljatar Siiri Sisask, kes astub publiku ette kontsertkavaga “Siiri Sisask – oma laulud”.

“Minu kontsertkava, mis konverentsil esitusele tuleb, hõlmab mu uuemaid ja mõningaid ka vanemaid laule. Oma kontsertidel lähtun ma alati sellest, mis ajal, paigas või millega seoses kontsert toimumas on, vastavalt sellele valin ka kavasse repertuaari,” rääkis lauljatar.

Ka 2014. aastal talumuuseumi korraldatud ajalookonverentsil esinenud Sisask kinnitas, et viimastel aastatel on tema loomingut kõige enam mõjutanud elamine maal ja looduse keskel. “See on andnud mulle loomise rahu. Olen mõjutatud kindlasti ka teiste loojate loomingust, mida viimastel aastatel lugenud ja uurinud olen. Uku Masingu luuletekstidele ilmus mul just eelmise aasta kevadel uus muusikakogumik “Kuristi kohal”, nüüdseks olen loonud ka laule Ernst Enno luuletustele.”

CD “Kuristi kohal” on Siiri Sisaski loomingu üheteistkümnes album, kuhu on sisse võetud tema kolme viimase aasta töö, süvenemine ja mõtisklused.

Rääkides oma etteastest Kuremaa lossis, rõhutas Sisask, et publik saab kuulda esmakordset ja uut kava.

“Igas paigas, kus ma üles astun, on minu kava erinev. Seetõttu võin öelda, et täpselt sama kavaga ma enne esinenud ei olegi.”

Seetõttu tasub huvilistel heast kontserdist kindlasti osa saada. Sissepääs üritusele on tasuta ja päeva juhib Jõgeva esimene vallavanem Gustav Pirn. Lisaks talumuuseumile ja vallavalitsusele toetab konverentsi ka Eesti Kultuurkapital. 

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus