Siiraku talu perenaine Jana Lebedeva tuli Kasepääle Tallinnast

Pärast Tallinnas töötamist otsustas Jana Lebedeva hakata Kasepääl tegelema tootmisega põllumajanduse vallas.


Tema ettevõtlusega tegelemise kõigile nähtav pool on Siiraku talu kala- ja talupood.

Tahe ise maitseid luua

Pealinnas oli Jana Lebedeva juuksur ja maniküürija ning töötas kella- ja kullafirmas. „Tallinnas sai pidevalt poodides käidud ja proovitud eri maitseid, mis aga sageli ei meeldinud. Nii tekkis soov ise maitseid looma hakata ja üldse teha seda, mis endale meelepärane. Seepärast otsustasime maal toimetama hakata. Peipsimaale otsisime sobiva koha ka põhjusel, et mina ja kaasa Tarmo oleme kirglikud harrastuskalastajad,“ rääkis Jana.
Siiraku talu asub Kasepää külas, poest kilomeeter eemal.
„Kasvatame mitmesugust köögivilja, maitsetaimi ja muud. Talusaadustest teen väga populaarset suupistet, marineeritud peeti ja kõrvitsat, letšot ja siirupit. Kalatoodetest valmistan angerjat, praetud koha ja naturaalset koha marinaadis. Suitsukala varume kohalikust ettevõttest Meie Rand. Ma arvan, et Peipsi järves kala jätkub. Igatahes minul puudust pole olnud. Letile jõuavad ka oma kanade munad, mida munevad kanaprouad Hedvig, Priscilla, Lilym Tipi, Lolo, Helga, Mileedia ja Mia-Maria.
Talvekuudel suletud Siiraku talu kala- ja talupood pood avatakse aprillis. „Peame poodi kolmandat aastat. Tänavu on käinud eriti palju ostjaid, tullakse samuti Tartust ja isegi Tallinnast. Info levib kodulehe ja Facebooki kaudu ning hästi mõjub suust suhu reklaam. Põhjalikult on meid tutvustanud Jõgevamaa Koostöökoda. Osaleme projektis Peipsimaa Maitsed,“ ütles Jana Lebedeva.

Panustab kogu pere

Maaettevõtlusesse panustab samuti tema kaasa Tarmo Krikk, kellega koos on elatud kolmkümmend aastat. Tütar Eyleen töötab Tartus radioloogiatehnikuna, kuid leiab aega ka Siiraku talu jaoks.
Siiraku talu kala- ja talupood asub renditud palkmajas, mille omanik kunagi ise seal poodi pidas. Poest üle tee asuvale Peip-si rannale on kinnistu omanik pannud pingid ja lauad, kus on võimalik nautida loodust ja keha kinnitada. Korras hoiab kohta Siiraku talu pere.
Jana Lebedeva ütles, et pärast teist aastat maal elamist pöördus ta töötukassasse ja käis läbi põhjaliku koolituse, kus koolitajaks oli tunnustatud ettevõtluslektor Raivo Kadaja.
„Kaitsesin edukalt äriplaani. Töötukassa andis mulle toetust, mille eest ostsin külmiku, pliidi ja vaakumaparaadi. Kõiki neid seadmeid kasutan praegu usinalt. Kui oleksin saanud eitava vastuse, siis seda, mida olen praegu loonud, kindlasti poleks.“
Viie aasta vältel, mil olen maal toimetanud, on kohalik elu väga palju elavnenud. Ja kui ma suudan kedagi inspireerida, siis olen ma väga palju ära teinud,“ ütles pealinnast Peipsimaale tulnud ja ettevõtjaks hakanud naine.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus