Siimustisse tahetakse rajada supluskoht

Siimusti terviseradu ja nende ümbrust puhastatakse praegu võsast. Töid tehakse kolme kilomeetri ulatuses. Tulevikus võidakse Siimustisse rajada ka suplus- ja puhkekoht.

MTÜ  Siimusti Lauluväljaku Arengu Selts eestvedaja Ivo- Hannes Lehtsalu sõnul on terviseradadel läbi viidud kepikõnniüritusi, tervisesportlased jooksevad ja sõidavad siin jalgrattaga.

“Terviserajad asuvad maastikukaitsealal, siin pole lubatud sõita mootorrataste ega ATVdega. Kahjuks ei hooli aga mootorsõidukite juhid sellest keelust. Kõige suuremat kahju on tekitatud linnamäel ja sinna suunduval teelõigul. Loodame, et keskkonnaamet ja muinsuskaitse paigaldavad sinna lähemal ajal märgid, mis keelavad seal nende sõidukite vandaalitsemise,” lausus ta.

Lehtsalu märkis, et Siimusti terviseradadele tullakse osalt vanast harjumusest, aga ka sellepärast, et võrreldes Kuremaa terviseradadega on  siia Jõgevalt palju vähem maad. “Siinne männienamusega mets on tervisesportlaste ja looduses viibijate seas kõrgelt hinnatud. Loodushuvilised võivad siin hea õnne korral näha kakulisi, kullilisi ja aeg-ajalt võib kohata metsiseid. Õhtuhämaruses võib näha nahkhiiri lendamas,” rääkis Lehtsalu.

“Siimusti karjääride korrastamisega tegeleb inseneribüroo Steiger, kelle esindajad tutvusid reedel, 17. augustil siinse ümbrusega. Võimalus oleks taastada vana viiekilomeetrise suusaraja osa ja rajada ehk mõni uus. Olemasolev veekogu on kaevandamise käigus tublisti suurenenud, sinna saaks rajada suplus- ja puhkekoha,” lisas  Lehtsalu.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus