Siimustis tunnustati usinamalt lugenud lapsi  

Möödunud neljapäeval tunnustati Siimusti raamatukogu Eeva Niinivara toas lugemisvõistlusel „Siimusti suvemari“ osalenud tüdrukuid ja poisse. Lugemisvõistlus toimus teist aastat.


„Meie eesmärk on lapsi suvel lugema motiveerida, sest see võimaldab neil nutiseadmetest veidi eemal olla. Ka kooliõpetajad annavad suvevaheajaks lugemissoovitusi. Mõistlik kui lugemine jaotuks kogu suvele, sest siis jääb rohkem aega raamatuid nautida, nendesse süveneda,” ütles Siimusti raamatukogu juhataja Tiina Mihhailov.

„Suvisel lugemisvõistlusel osales 27 last, kes lugesid läbi 139 teavikut: raamatut, koomiksit, ajalehti ja ajakirju. Lapsed said lugejapassid, kuhu pärast iga trükise tagastamist panin suvemarja kujutavad kleebised,” lausus ta.

Usinamate lugejate, kelle hulgas lisaks kooliõpilastele oli ka lasteaialaps, andis Tiina Mihhailov Eeva Niinivara toas tänukirjad ning premeeris neid maiustustega. Söödi torti, millele kaunistuseks pilt raamatust.

Kõige usinamad lugejad käesoleval suvel olid Janeli Pruuli, Greta Maria Põlts, Kätlin Kask  ja Romina Rosin.

„Mulle meeldib lugeda ja eriti  huvitavad on fantaasiaraamatud. Raamatut on parem lugeda trükituna kui arvutist,” ütles Greta Maria Põlts.

„Väga hea, et Siimusti raamatukogu korraldab sellist suvist lugemisvõistlust.  Esiteks on hea, et õpilased palju loevad. Kindlasti on boonuseks premeerimine ja meeleolukas koosviibimine tublide lastega. Nii suureneb huvi raamatukogu külastada veelgi,” märkis Siimusti lasteaed-algkooli abiõpetaja Kelli Lindus.

Jaan Lukas

blog comments powered by Disqus