Siimustis peeti eriolümpia sügiskrossi

Vastavalt vanusele ja soole läbisid 184 jooksjat Siimusti metsas kas 500, 1000 või 2000 meetrise ringi. Stardiärevust ja võiduelevust polnud sel võistlusel vähem kui teistel taolistel.

“Lapsed kurtsid küll pisut liivasevõitu raja ja raskete tõusude üle,” ütles Tartu Kroonuaia Kooli kehalise kasvatuse õpetaja Siret Kruk, ?aga tegelikult on siinsed rajad mõnusad ? eriti sellise kena sügisilmaga.”

Siret Kruki sõnul nende kooli lapsed eraldi jooksutrenni ei tee: nooremate jaoks on üldtugevdav spordiring, suuremate poiste jaoks korvpalliring. Mõni maalaps pidi nädalavahetusel kodus siiski jooksma ka. Siimustisse võeti kaasa need 18, kes nädal varem toimunud koolisisesel krossil paremaid aegu näitasid.

“Aga tullakse siia mitte ainult võistlema, vaid ka teiste koolide lastega suhtlema,” ütles Siret Kruk. “Meie koolist on näiteks paar last just hiljaaegu Kiigemetsa Kooli tulnud ning nii Kiigemetsa kui ka Kammeri Kooliga on meil ühisüritusi olnud, nii et tuttavaid on siin palju.”

Need, kes jooksurajal võimete proovile panekut paljuks pidasid, võisid aga minna hoopis matkale. Endla Looduskaitsealal Männikjärve ümbruses kulgevalt matkarajalt ei tahtnud 130 matkajat tegelikult hästi ära tullagi, sest loodus on seal sel aastaajal nii ilus. Spordipäeva lõpetamisel ootas jooksjaid-matkajaid aga vahva üllatus: neile tulid esinema Merleen Läänemäe juhendatavad Jõgeva kultuurikeskuse tantsustuudio tüdrukud.

Eesti Eriolümpia sügiskrossi ja -matka korraldas Kiigemetsa Kool juba kuuendat aastat.

“Eesti Eriolümpia ongi sellised suuremad üritused koolide-hooldekodude vahel ära jaganud ja kuna meie sügiskrossi korraldusega on senini ikka rahule jäädud, siis pole keegi kiirustanud seda meie käest ära võtma,” ütles Kiigemetsa Kooli huvijuht Merje Talistu. “Tõsi, toetust Eesti Eriolümpia ürituste jaoks just palju ei jaga, nii et varsti peame selle vist projektipõhiseks muutma: üksnes õpetajate entusiasmile ja kooli eelarvele tuginedes läheb üha kasvava osavõtjate arvuga krossi ja matka korraldamine keeruliseks.”

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus