Siimustis peeti eriolümpia krossijooksuvõistlus

Septembri lõpus kogunes Kiigemetsa Kooli lähistele jooksukrossirajale üle kahesaja erivajadustega sportlase, et maha pidada traditsiooniline sügisene krossijooksuvõistlus.

 

Kiigemetsa kool on igal aastal korraldanud mitmeid spordivõistlusi intellektipuudega  noortele ja täiskasvanutele. Lisaks koolidele võtavad võistlustest osa ka mitmed hoolekandeasutused üle Eesti ning seetõttu on võistlejate vanus lastest täiskasvanuteni.

Sel korral osales sügisesel jooksukrossil kakssada nelikümmend erivajadustega sportlast. Esindatud oli kaheksateist kooli ning kaheksa hoolekandeasutust. Võistlejate juhendajad olid võistluste korraldusega äärmiselt rahul, sest erivajadusega inimestele mõeldud spordisündmusi on üsna vähe, kuid liikuda ja ka võistelda tahavad ju nemadki.

Võistlustel lõid kaasa ka juhendajad ning kasvatajad, abistades neid lapsi, kel iseseisvalt raja läbimine väga keeruliseks oleks läinud. Vastu tahtmist ei osalenud spordisündmusel keegi. Paljud noored tegid enne rajale minekut kasvatajate näpunäidete järgi sooja ning arutlesid kaasvõistlejatega, millisele kohale nad võiksid tulla.

Äsja peetud jooksuvõistlus pole ainukene spordisündmus, mida Kiigemetsa kool korraldab. Kevadel oodatakse kõiki Eesti toimetulekuklasside lapsi liikumisaktiivsuse päevale. Veel osalevad Kiigemetsa kooli lapsed ka võistlustel väljaspool oma kooli. Selle õppeaasta jooksul on lisaks jooksukrossile osaletud jalgpalli- ja rahvastepallivõistlusel, plaanis on kaasa lüüa ka korvpalli-, ujumis-, suusa-, bowlingu-, petangi- ja kergejõustikuvõistlustel.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus