Siimusti Savikoda viib Mardilaadale Saarepiiga kannu

Täna Saku Suurhallis avataval Mardilaadal esitleb osaühing Siimusti Savikoda uudistoodet kannu Saarepiiga.


Siimusti Savikoja omaniku Elsa Kursi sõnul otsustati Mardilaadal tähelepanu võita kannuga Saarepiiga põhjusel, et tänavuse laada peaesinejateks on Saaremaa ja Muhumaa. “Saarepiiga on tavaline kann, mis sobib ka õlle joomiseks, sest Saaremaa rahvakultuuri juurde kuulub ju koduõlu,” lisas ta.

Laadal kaasas ka kausid ja teised tooted

Kurs märkis, et Siimusti keraamikafirma võtab Mardilaadale kaasa teisigi tooteid, eriti igapäevaseid kausse, mille järgi on alati suur nõudlus. “Keraamika tutvustajaid ja müüjaid on Mardilaadal teisigi ning üsna rohkesti. Ühtlasi on toodang silmapaistavalt eripalgeline. Eestimaist savi kasutab teadolevalt ainsana osaühing Siimusti Savikoda,” ütles ta.

“Siimusti Savikoda on osalenud kõikidel Saku Suurhallis peetud Mardilaatadel. Ikka tuntakse meie vastu huvi. Küsitakse kas meie ettevõte ikka laadale tuleb. Mõne püsikliendiga on koostöö alguse saanud just Mardilaadal.

Silmaringi avardavad ja meistrioskusi tugevdavad on ka Mardilaada õpitoad,” lisas Elsa Kurs.

Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu korraldatav ja Eesti käsitöö laulupeoks kutsutav Mardilaat kestab Tallinnas Saku Suurhallis 10.-13. novembrini. Laat avatakse 10. novembril kell 12.30.

Mardilaat Saku Suurhallis on eheda eestimaise käsitöö väljapanek Eestis. Pakutakse käsitöötooteid parimatelt meistritelt, toimuvad koolide ja kirjastuste esitlused, rahvarõiva nõuandekojast saab teavet rahvarõivaste kandmise ning hooldamise kohta ning avatud on mitmed meistrikojad, toimuvad kontserdid, pakutakse kohalikku toitu.

Tänavu tähelepanu keskmes Saaremaa

Juubeliaastal alustavad laada korraldajad taas maakonnapäevadega. Käsitöö-ööl ja laupäeval on tähelepanu keskmes Saare maakond. Mardilaada avamisel jagatakse välja järjekordsed Tunnustatud Eesti Käsitöö märgised. Käsitöö-öö on reedel kella 18-21. Laata külastavad mardisandid, toimub Saaremaal valminud rahvarõivaste esitlus. Etnomoodi tutvustab tantsuteater Tee Kuubis ning peaesinejateks on Ivo Linna ja Anti Kammiste.

Käsitöö-ööl töötavad kõik meistrikojad ja söögiplatsid täistuuril ning kaupa on rohkem kui muidu.

Konkurss Uus toode Mardilaadal toimub tänavu juba viiendat korda ning on hoogustanud osalejaid tulema välja uudiskaubaga. Toimkond on konkursile esitatud toodetest valinud välja parimad ja esitleb neid käsitööliidu veebilehel www.folkart.ee, facebookis ja mardilaada lehes.

Lisaks traditsioonilisele laadamelule on Mardilaat kohtumispaigaks ja kogemuste vahetamiseks meistritele, käsitööhuvilistele ja kõigile, kel huvi rahvakunsti ja käsitöö vastu.

Mardilaat on avatud 10. november 12-19; *11. november 10-21; *12. november 10-19; *13. november 10-16

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus