Siimusti sai kettagolfi raja võrra rikkamaks

Läinud nädalal avati Siimustis Eeva Niinivaara pargis disc golfi rada, mille on nii külaelanikud kui kaugemadki spordisõbrad juba omaks võtnud. Siiani on spordisõbrad kettaid lennutada saanud näiteks Kaareperes või Jõgeval.


„Minu poeg ja tema sõbrad käisid kogu aeg Kaareperes disc golfi mängimas. Kui nad Soome läksid, siis küsisid, kas Siimustisse ei saaks disc golfi rada teha. Hakkasin sellele mõtlema ja helistasin Aivar Kokale ning rääkisin, et on ettepanek siia rada rajada. Tema oli selle mõttega päri, toetas rahaliselt ja siis hakkasimegi tegema. Kuna initsiatiiv tuli mängijatelt endilt, siis tänu sellele ka park valmis ja kasutuses on. Rahvas on selle omaks võtnud, mängimas käiakse ka Jõgevalt,“ rõõmustas Siimusti külavanem Liivi Lomp.

Nimelt aitab värskelt valminud rada pakkuda õhtuti meelelahutust ja killukest sporti neilegi, kes pole sportimisega harjunud. Sest disc golf ehk eestipäraselt kettagolf ei vaja spetsiaalset riietust ega sportlikku ettevalmistust. Vaja on vaid kettaid.

„See ongi põhiline, et osa saavad võtta kõik, sest alustamiseks pole vaja eelnevat treeningut ega ettevalmistust,“ rääkis Lomp, kes lisas, et algaja võib alustada pelgalt kolme kettaga.

Mängu idee on lihtne: kolme viskega peab kettad korvi lennutama. Sealt, kuhu ketas kukub, tuleb vapralt edasi rühkida. Kui kolme viskega korvi ei saa, lisanduvad miinused. Kui aga visete arv jääb alla kahe, teenib plusse. „Mäng ei ole aja, vaid punktide peale,“ rääkis Lomp.

Kui jätkub mängijaid, võib omavahel Siimusti rajal ka kettad ristata. Siiani on toimunud kolm võistlust ning kui korraldajatel aega ja jaksu on, tuleb neid veelgi.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus