Siimusti raamatukogus tutvustakse kauneid ja põnevaid tasse

Siimusti raamatukogus on avatud näitus väikeses ja keskmises suuruses tee ja kohvitassidest, mis pärinevad paikkonna elanike erakogudest.


Siimusti raamatukogu direktori Tiina Mihhailovi (pildil) sõnul olid raamatukogus möödunud aastal vaatamiseks koorekannud, tänavu otsustati korraldada tassinäitus.
„Näitusel on üle neljakümne tassi, mida on toonud inimesed Siimusti piirkonnast ja Jõgeva linnast. Tasse on eri materjalist, portselanist, savist jne. Vestlusest näitust külastanud kunstnik-keraamiku Meedi Ümaraga selgus, et mõne tassi valmistamisel on kasutatud isegi kondijahu, mis annab tassile kollakama tooni.“
Tiina Mihhailov märkis, et kõige vanemad tassid näitusel on valmistatud Eesti esimesel iseseisvusajal.
„Nõukogude ajast pärineb mitu mokatassi, mis olid toona väga populaarsed. Ühest kodust toodi näitusele tass, mis on pärit Jõgeva tarbijate kooperatiivi korraldatud loteriilt auhinnaks saadud serviisist. Mitu tassi on ostetud antiigi- või taaskasutuspoest.“
Samas lisas Mihhailov, et tasse võib veebruarikuu jooksul ka näitusele juurde tuua. „Pärast väljapanekut tagastame need kõik omanikele,“ kinnitas Siimusti raamatukogu direktor.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus