Siimusti lastekodu Metsatareke saab juurdeehitise

EKE projekti arhitektid Kalju Maasikmäe ja Peeter Merisalu on alustanud Siimusti Metsatarekese juurdeehitise projekteerimisega. Lastekodu uue elumaja projekt läheb  maksma 300 000 krooni.

?Kokku kulub lastekodu juurdeehitise valmimiseks 2 kuni 3 miljonit krooni. Ehitamist on lubanud toetada sotsiaalministeerium ja rahade taotlemiseks kirjutatakse  projekte. Maavanem Aivar Kokk kutsus iseseisvuspäeva kõnes kõiki tarviliku raha kokkusaamiseks ka annetama. Tänaseks on annetatud 23 000 krooni,? rääkis Jõgeva maavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna lastekaitsespetsialist Imbi Jäger.

Ta märkis, et Metsatarekese lastekodule on juurdeehitist vaja selleks, et kõik Jõgevamaa koduta lapsed saaksid  oma maakonnas  elada. ?Praeguseks on Metsatarekese lastekodus kõik 20 kohta täidetud ja 45 Jõgevamaa last elab teiste maakondade lastekodudes,? lausus Jäger, kelle sõnul on plaanis ehitada palkmaja, kuhu mahub elama kaheksa last. ?Palkmaja on igati tervislik ja sobib  lastekodu ümbritsevasse parki hästi,? oli Jäger veendunud.

Maavanem on pakkunud välja idee paigaldada tulevase lastekoduhoone seinale plaat, kus oleksid kirjas nende inimeste nimed, kes maja valmimiseks suuremaid summasid annetasid.        

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus