Siimusti keraamikatooted Helsingis Mardilaadal

Ettevõtte tegevjuht Elsa Kurs ütles, et nad lähevad Mardilaadale traditsiooniliste Siimustis valmistatud kausside, vaagnate ning tassidega, aga kaasa võetakse ka jõulukaup.

“Kunstnik Kadrin Tamm on joonistanud meile kaunid ja omapärased päkapikud, päkapikumajad ja küünlajalad, neid pakumegi laadal,? rääkis Siimusti Keraamika OÜ tegevjuht Elsa Kurs.

Tema sõnul on Siimusti keraamikatehas korra Mardilaadal käinud ja siis läks neil hästi.

Tänavune laat on järjekorras juba 24. ja esimest korda  kahepäevane, seda korraldab Tuglase selts. Esmaspäevahommikuse seisuga osaleb laadal Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) andmetel rohkem kui sada Eesti ettevõtet.

Helsingis Kaapelitehases toimuval Mardilaadal esinevad Eesti tantsijad, lauljad, muusikud jt. Oluline osa  Mardilaada sündmustest toimub Koidula kultuurikohvikus.

Osana Mardilaadast toimub kultuuriministeeriumi teatel Helsingis ka Eesti muusika foorum. Laupäeval peetakse Heino Elleri ja eesti nüüdismuusika seminar, kus esinevad Eesti ja Soome teadlased.

Laupäeval on seminar eestikeelse hariduse tulevikust Soomes,  korraldajad on Eestikeelse Hariduse Selts ja Eesti suursaatkond.

Seltsi algne idee oli eesti kirjanduse, eriti Friedebert Tuglase loomingu tutvustamine soome lugejaskonnale ja selle tõlkimine soome keelde. Täna on Tuglase seltsi eesmärk edendada eesti keele, maa, kultuuri ja ühiskonna tundmist Soomes ning vastavalt soome keele, kultuuri ja ühiskonna tutvustamist Eestis ning aidata kaasa kahe maa kultuurikoostööle.


HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus