Siimusti autoremonditöökojas puhkepäevi ei peeta

Siimustis tegutseb alates käesoleva aasta algusest autoremonditöökoda. Ettevõtte juht Einar Vilt lausus, et eelkõige asutas ta selle töökoja oma 17aastase tehnikahuvilise poja pärast. Ruumide ettevalmistamine algas eelmise aasta sügisel.

Tänaseks on töökoda ka vajaliku tehnikaga sisustatud. Ettevõtet nimega Siimusti autoremonditöökoda pole tegelikult olemas ‒ see on osa Siimusti Ehitus OÜ-st. „Mina ise ei tea mutritest midagi, olen hoopis paarikümne aasta vältel ehitusega tegelenud. Aga minu poeg Eigar on tehnikahuviline noormees. Ehitajaameti kõrvalt ma ei jõuakski siin midagi teha, aga töökojast on mulle suur kasu. Mul on neli tööautot ja kui ma neid mujal remontima peaksin, läheks see ikka väga kalliks,“ rääkis Einar Vilt.

Pojal on abiks lukksepp, kes on tubli mees ja kellelt Eigar alati nõu saab küsida. Siimustis saab rehve vahetada, mootoriremondi-, kere- ja värvimistöid teha. Ühe sinna töökotta abi otsima tulnud kliendi autol on isegi mootor ära vahetatud. Lisaks sõiduautodele remonditakse ka veomasinaid ja traktoreid.

AS-iga Balti Autoosad on sõlmitud koostööleping ja sealt saab soodsalt varuosasid. Einar Vilt tõdes, et Jõgeval on autoremonditöökodasid küllalt ja konkurents tihe. Õnneks on tal palju autoomanikest sõpru, tänu kellele oli võimalik selle tegevusega alustada.

Probleemiks on asjaolu, et kui keegi toob näiteks Jõgevalt oma auto töökotta remontida, pole tal sealt millegagi Jõgevale tagasi sõita. Einar Vilt arvab, et edaspidi tuleks asendusauto muretseda, millega inimene seni sõita saaks. „Senise tegutsemisajaga võin täiesti rahule jääda. Mu poeg ja lukksepp teenivad mõlemad oma palga välja, lisaks omandab Eigar väga vajalikke oskusi ja kogemusi,“ lausus ettevõtte juht rahulolevalt.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus