Siimusti algkool saab kaunimaks ja avaramaks

 

Siimusti Lasteaed-Algkooli hoones kestavad renoveerimis- ja laiendamistööd, mille tulemusena Jõgevamaa ainus kasvava laste arvuga haridusasutus muutub märksa nüüdisaegsemaks ja ruumikamaks.

Kunagise Jõgeva EPT kontorihoones tegutseva Siimusti algkooli uuendamise vajadusest hakati rääkima ligi kümme aastat tagasi. “Nüüdisajastamise algus lükkus ikka ühel või teisel põhjusel edasi. Tänavu jõuti aga niikaugele, et märtsi lõpus alustas riigihankel parima pakkumise teinud Tartu Merko Ehitus peatöövõtjana  renoveerimise ja laiendamisega,” rääkis Siimusti lasteaed-algkooli juhataja Ergo Prave.

Lisandub kolmas korrus

“Remonditööde käigus saame koolile juurde terve kolmanda korruse. Lisanduvad  avarama ja nägusama väljanägemisega kunsti- ja muusikaklass, kuhu tuleb ka tiibklaver. Samuti ehitatakse täiesti uue ruumina arvutiklass neljateistkümne töökohaga.

Tunduvalt avaramaks muutub aula ja söökla ning köök. Esimesele korrusele tulevad ruumid pikapäevakoolile, kus õpilased saavad olla kuni kella neljani pärastlõunal,” rääkis Prave.

Praeguseks on Siimusti algkooli renoveerimisel tehtud nii üldehitus-, soojustus- kui maalritöid.

Koolijuht Ergo Prave kiitis koostööd ehitusfirmaga: “Ehitajad arvestavad meie nõuannete ja soovidega. Näiteks värvilahendus oligi ennekõike koolipere otsustada. Selles küsimuses aitas meid lapsevanem Riina Tänna,” avaldas koolijuht rahulolu.

“Ootasime kooli uuendamist pikisilmi. On hea meel, et renoveerimisel saab kool uued olmeruumid ja muutub igas mõttes inimlikumaks ja väärikamaks,” ütles kooli hoolekogu esimees Karmen Allev, kelle vanem tütar Hanna Grete lõpetas just teise klassi ja peagi alustab kooliteed pere noorem laps  Marii-Heliis.

Kokku üle 50 õpilase

Siimusti algkoolis tehtavate ehitustööde maksumus on üle viie miljoni krooni ja sisustuse ostmiseks kulub vähemalt miljon. Ergo Prave sõnul laekub põhiosa  vajaminevast rahast KOIT-kavast ja  investeering sai võimalikuks tänu Jõgeva valla omaosalusele. Järjepidevalt on Siimusti algkooli nüüdisajastamise vajalikkust toonitanud maavanem Aivar Kokk.

Siimusti algkooli neljas klassis õpib üle viiekümne lapse. Ergo Prave kinnitusel ongi kooli uuendamisse positiivselt suhtutud seetõttu, et õpilaste arvu iga aastaga kasvab.

“Lapsevanemad tahavad lapsi meelsasti meie kooli saata. Meil on tublid ja võimekad õpetajad, lapsed on saavutanud spordis ja huvitegevuses silmapaistvaid tulemusi. Sel aastal saavutasime vabariiklikul algklasside teatrifestivalil laureaaditiitli, mudilaskoor pääses aga esinema üldlaulupeole.”

Maavanem Aivar Koka sõnul on tema perel Siimusti algkooliga vahetu side. “Selles koolis alustasid haridusteed mu kolm tütart. Nad said siit sedavõrd tugeva aluspõhja, et neil on väga hästi läinud nii põhikoolis, gümnaasiumis kui ka kõrgkoolis.  Maavanemana märgiksin, et Siimusti algkooli renoveerimine on pilootprojekt maakonna arenguvisiooni Hea Kool elluviimiseks.”

Siimusti algkooli remont lõpeb augusti viimasel nädalal. “Lapsevanemad, kes pole veel otsustanud, millisesse kooli oma järeltulija sügisel panna, võiksid julgesti teha valiku meie kooli kasuks, sest vabu kohti klassides praegu veel on,” teatas koolijuht Ergo Prave. 

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus