Siimu-Jaani talus avati aidakino

Vägari külas, ajaloohõnguliste  rahvapidude korraldamisega tuntuks saanud Siimu-Jaani talu aidas hakati näitama filme.

Möödunud nädalal linastus avafilmina “Supilinna salaselts”, käesoleva nädala neljapäeval saab vaadata filmi “1944”.

Siimu-Jaani talu perenaise Terje Paalitsa sõnul on mõeldud sotsiaalse elu aktiivsemaks muutmisele Vägari külas, kus elanikke üsna palju, kuid puuduvad püsivad võimalused kultuurselt vaba aega sisustada.

“Pole kultuuriasutust kooskäimiseks. Ka meie talu tegevus on piirdnud suviste rahvapidude korraldamisega, mis on võrdlemisi kulukad nii korraldajatele kui ka külastajatele. Hakkasime kogu perega mõtlema, mida võiks korraldada väiksemate kulude ja vahenditega ning otsustasime avada aidakino. Kinosaaliks ongi ait, mille tegime korda suureks rahvapeoks. Et sel ruumil ei ole aknaid, siis sobib see suurepäraselt filmi näitamiseks. Külastajaid mahub kolmkümmend, vajadusel rohkemgi. Kinomehhaanikuks on peremees Toomas Paalits.”

Aidakino avaseanss, koguperefilm “Supilinna salaselts” tõi kohale aidatäie publikult.  “Vaatajad väljusid kinost õnnelike nägudega ja kiitsid ettevõtmist. 1. oktoobril linastub Eesti üks tuntumaid filme “1944”. Repertuaari valikul lähtusime sellest, millised filmid võiksid aita sobida, et interjöör filmielamust täiendaks. Filmide saamine ei ole keeruline, sest Eestis on olemas selline asutus nagu Kinokoda, kes kinopunktidele filme vahendab. Oktoobris on plaanis veel kaks seanssi – põnevusfilm ja komöödia. Aidakinoprojekti käivitades pidasime silmas, et kinokülastajaid tuleb lisaks kodukülale ja selle ümbrusele ka Jõgeva linnast ja kaugemaltki. Kui ilmad väga külmaks lähevad, siis peame minema talvepuhkusele, sest aita ei ole võimalik kütta. Jätkame jälle kevadel, kui meie “kinosaal” on taas mõnusalt soe,” rääkis Terje Paalits.

Siimu-Jaani talu perenaine lisas, et aidapuhvetis on sama menüü nagu linnakinos.

“Pakume popcorni ning muid suupisteid ja jooke, mida filmi vaadates tarvitada saab.  Aidakinoga soovime kaasa aidata ka oma küla tunde tugevnemisele,” lisas ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus