Sihtasutus Kuremaa spordikool lõpetab augustis

Neljapäevasel Jõgeva vallavolikogu istungil otsustati likvideerida SA Kuremaa spordikool ning kõik varad anda üle asutatavale Jõgeva vallavalituse hallatavale Jõgeva Valla Spordikoolile. See tähendab, et 31. augustil on Kuremaa spordikooli viimane tegutsemispäev, sest 1. septembrist alustab tööd loodav spordikool.

„SA Kuremaa spordikool moodustati 2005. aastal, kui selles osalesid Torma, Tabivere, Palamuse, Saare ja Jõgeva vald. 2009. aastal otsustasid Tabivere ja Torma vald osaluse lõpetada ning 2012. aastal lõpetas osaluse Saare vallavolikogu. Toona oli asutamise juures ainuvariant sihtasutus. Tänaseks on selle vajadus kadunud, kuna spordikoolil on vaid üks omanik,“ märkis Jõgeva abivallavanem Arvo Sakjas. Üheks põhjuseks, miks sihtasutus kaotada, loetles Sakjas riigikontrolli loodud materjale, mis soovitasid näiteks Tartu linnal sihtasutused muuta ümber allasutusteks. Seda teed soovib minna ka Jõgeva vald.

„Viimased kolm aastat on mõeldud, mida ja kuidas teha. Oleme käinud erinevates spordikoolides uurimas, kuidas seal tehtud on. Meie eesmärk on ikkagi, et kogu noorte saavutussport koonduks spordikooli alla ning treenerid saaksid tegeleda üksnes oma tööga, mitte näiteks majandusküsimustega,“ märkis volikogu liige Väino Ling.

„Mõned võib-olla kardavad, et mis saab spordiklubidest, kui spordikool allasutusena tööle hakkab, aga kedagi ei sunnita spordikooli astuma. Usun, et spordikool tuleb niimoodi tööle saada, et treenerid klubidest ise tahaksid spordikooli astuda,“ lisas Ling.

Otsuse eelnõu kinnitati 16 poolthäälega, kaks saadikut olid vastu ning kaks jätsid hääletamata.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus