Senegalis sündinud laulja unistab laulmisest eesti keeles

Eelmisel reedel Kursi jahilossis peetud kontserdil esines Senegali-Prantsuse päritolu laulja ja basskitarrist  Ndioba, kes unistab laulmisest eesti keeles

Senegalis sündinud ja viieaastaselt koos vanematega Prantsusmaale kolinud Ndioba tervitas ja tänas publikut eesti keeles. Oma suurimaks unistuseks nimetas ta aga laulmist eesti keeles. “Praegu on see kõigest unistus. Tundub, et soome keelt on lihtsam õppida, kuid eesti keelel on jälle ilusam kõla,” ütles ta.

Kontserdil Kursi jahilossis laulis Ndioba peamiselt senegali keeles. “Ma lausa hakkasin seda maja armastama,” kiitis artist  Kursi jahilossi kui kontserdipaika. Oma rõõmsameelset ja siirast esinemisstiili kommenteeris ta, öeldes: “See on minu eluviis. Mulle meeldib improviseerida, lihtsatest asjadest midagi ilusat välja tuua.”

“Praegu tegutsen lauljana nii Prantsusmaal, Soomes kui ka Eestis. Tallinna kesklinnas on mul väike korter. Muusikalist koostööd olen teinud ka Raul Vaigla ja Villu Veskiga. Nagu inimesed sageli kohtuvad, saime ka meie tuttavaks juhuslikult,” rääkis Ndioba.

Kursi jahilossi omaniku ja kontserdi korraldaja Alikee Kubi sõnul tõi Ndioba eestimaisesse sügisesse sooja ja põnevat Aafrika eksootikat. “Jälgisin huviga publikut ja  tundus, et vaimustus oli tõeline,” kinnitas Kubi.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus