Semako Romulad võib ainsana vanu sõidukeid utiliseerida

Osaühingu Semako Romulad autolammutuskoda vastab keskkonnaministeeriumi poolt kehtestatud romusõidukite käsitlusnõuetele, mida kajastab möödunud aasta 8. juulil vastu võetud keskkonnaministri määrus.

?Romusõidukid sisaldavad ohtlikke jäätmeid, mille käitlemiseks oleme litsentsi saanud. Sõidukiomanikel tasuks uurida, kas ettevõtte või metalli kokkuostja ikka omab seadusega ette nähtud litsentse. Kui sõiduk antakse utiliseerimiseks jäätmeloata isikule, karistatakse sõiduki omanikku karmide trahvidega,? rääkis osaühingu Semako Romulad juhatuse esimees Riho Seppet.

Ta märkis, et Semako Romulad tegeleb ka autoomanike konsulteerimisega kohapeal, telefonitsi ja elektronposti teel. ?Et seadused pidevalt muutuvad, on sellised nõuanded igati vajalikud,? ütles Seppet.

Riho Seppeti sõnul on lähiajal oodata muutusi autolammutuskoja spetsialiseerumisel. ?Praegu on autolammutuskoda veel mõnes mõttes kaubandusettevõte, mis majandab ennast põhiliselt varuosade müügist, mis omakorda peab katma sõiduki sisseostu ning vanade rehvide ja õlide utiliseerimise kulud. Tulevikus muutuvad autolammutuskojad ennekõike jäätmekäitlejateks, kus romu omanik saab lahti vananenud sõidukist. Ta peab selle omal kulul lammutuskotta toimetama, kuid lammutuskoda pole kohustatud omanikule sõiduki eest hüvitist maksma. Niisiis pole metallihinna tõusu mõtet oodata,? märkis Seppet.

Alates aprillist on Semako Romulad ka Eesti Lammutuskodade Liidu liige.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus