Selverid toetasid Jõgeva haiglat

 

Üleeile andsid Põltsamaa Selveri juhataja Margit Järv ja administraator Jaanika Samoson Jõgeva haiglale üle heategevuskampaania Koos on kergem“ jooksul Jõgeva ja Põltsamaa Selveris kogutud 32 837 krooni ehk 2 098,67 eurot, mille haigla kavatseb kulutada taastusravikabineti sisustuse uuendamiseks.

Heategevuskampaania Koos on kergem” kestis kõigis Eesti Selverites 11. novembrist kuni 15. detsembrini. Igalt selle aja jooksul sooritatud ostult eraldati 10 senti haiglatele. Lisaks sellele müüdi spetsiaalselt kampaaniaks tellitud šokolaade. Oma panuse andsid kampaaniasse ka annetuskastidesse kroone jätnud Selveri kliendid ning Selveri koostööpartnerid Vilniaus Pergale, Glaxo Smith Kline ja Prike.

Kõigi Selverite peale kokku koguti üle 1 166 860 krooni ehk 74 576 eurot ning osa saavad sellest 15 haiglat. Iga maakonna Selverid kogusid nimelt raha oma maakonna haigla lasteosakonna tarvis, Jõgeva ja Põltsamaa Selver siis Jõgeva haigla lasteosakonnale.

Inimesed annetavad palju meelsamini, kui teavad, et annetatav raha läheb konkreetsesse kohta. Veel parema meelega annetatakse, kui raha jääb oma maakonda,” ütles Margit Järv.

Sümboolne koht

Sümboolse annetustšeki võttis temalt vastu Jõgeva Haigla lastearst Vilve Vend. Ka koht, kus tšekk üle anti, oli sümboolne: doktor Vilve Vendi kabinet, mis sai remonditud Selverite poolt möödunud aastal annetatud raha eest. Tookord oli annetussumma pisut väiksem, 30 631 krooni, ent sellest jätkus nii remondiks kui ka uue mööbli ja infotehnoloogiliste vahendite soetamiseks.

Lapsed tunnevad ennast selles kabinetis väga hästi,” kinnitas Vilve Vend. Haigla juhataja Peep Põdder lisas aga muiates, et kabineti kujunduses on kasutatud Selveri maskotile Tibule iseloomulikke kollakaid toone.

Üleeile saadud annetusraha eest kavatseb Jõgeva haigla muretseda taastusravikabineti lastetuppa just lastele sobivat mööblit.

Remontimata tuppa me neid uusi ilusaid asju muidugi panna ei taha, nii et küllap paneme omast taskust raha juurde ja teeme väikese remondi ka ära,” ütles Peep Põdder.

Selverite varasemate annetuste eest on Jõgeva haigla soetanud näiteks kõrva uurimiseks kasutatava audiomeetri ja lootetoonide kuulamiseks mõeldud tokograafi.

Osalustunne on rahast olulisem

Peep Põdderi sõnul on haiglatele suunatud heategevuskampaaniate puhul korduvalt tõstatatud küsimus, kas on ikka eetiline muretseda annetusraha eest seadmeid, mida peaks suutma osta riik.

Tegelikult pole selliste heategevuskampaaniate puhul seadmete jaoks raha kokku saamine üldse esmatähtis,” ütles Peep Põdder. Olulisem on tekitada inimestes empaatiat, tunnet, et nemadki on panustanud meditsiinisüsteemi edendamisse. Samal põhjusel korraldatakse selliseid annetuskampaaniaid ka teistes, sealjuures meist palju rikkamates riikides.”  

Lastehaiglate toetamiseks mõeldud heategevusprojekte on Selver korraldanud juba kaheksal aastal. Suurim toetussumma, 401 081 krooni läks tänavu Tallinna Lastehaiglale vastsündinute hingamist toetavate aparaatide ostuks. Tartu Ülikooli Kliinikum sai 254 984 krooni, millega soetatakse kaks laste jälgimismonitori, vererõhuanalüsaator ja diabeetikutele insuliinipumbad. Esmakordselt sai toetust Haapsalu haigla, sest sel kevadel avas Selver oma uksed ka Läänemaal.

Paralleelselt kampaaniaga Koos on kergem” korraldati Selverites mündikogumisprojekt. See algas juba septembri lõpus ja kestis kuni krooniaja viimase päevani.  Nii koguti raha Tartu Ülikooli Lastekliinikule jälgimismonitoride ostmiseks. Oma maakonna haigla lasteosakonnale saab annetusi jätta aga aastaringselt Selveri kassas olevasse mündipurki või fuajees asuvasse kogumiskasti.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus