Selveri tulek rikastab põltsamaalaste ostuvalikuid

Esialgu plaaniti kauplus avada juba oktoobrikuus, kuid ehitustööde viibimise tõttu lükkus see siiski detsembrisse. ASi A-Selver juhataja Ain Taube sõnas, et eks igal ehitustööl tuleb mõningaid probleeme ette, kuid õnneks suudeti need ilma suuremate tõrgeteta lahendada.

Samas suudeti selle ajaga muuta Põltsamaa linnapildis nii mõndagi. Näiteks Selveri kauplusehoonesse kolib sisse ka Põltsamaa bussijaama ootepaviljon, mis mahutab 15 inimest.

Et Selveri ja bussijaama ühendamisega tiheneb sealkandis ka liiklus, otsustas Põltsamaa linnavalitsus ümber ehitada bussijaamaesise ristmiku. Nii valmiski augustikuus Põltsamaa teine ringristmik, mille läbilaskevõime on eelmisest mitmeid kordi suurem.

Selveri sisustus ja tehnika läks ASile A-Selver maksma 11 miljonit krooni. Projekti üldmaksumust Taube öelda ei osanud, kuna Selveri kauplus on hoones ainult üürnikuks.

Konkurentsis püsimine

Põltsamaal avatav Selver on Jõgeval asuvast sama kauplusteketi esindajast pisut suurem. Nimelt Põltsamaal on müügipinda 1600 ruutmeetri jagu, Jõgeval aga 755,4 ruutmeetrit. Lisaks Selverile endale hakkab samas kaupluses tööle ka lillepood, EMT mobiilsidevahendite ja -tarvikute kauplus, If kindlustus ning ka taaraautomaat. Selveri kauplus pakub tööd 43 inimesele.

Juhataja Ain Taube sõnul üllatab Põltsamaa Selver oma laia kaubavalikuga. “Kaupade valik saab nii väikese linna nagu Põltsamaa jaoks olema vägagi rikkalik,” lubas Taube, lisades, et põhilisteks tõmbenumbriteks saavad Selveri Köögi tooted, mida põltsamaalastel polnud  seni võimalik oma kodulinnast osta.

Põltsamaa Selveril on ka väga tugevaid konkurente, nimelt asub kohe üle tee poodide hinnaliider Maxima, mis on tuntud oma odavtoodete poolest. Taube sõnul püüab nende pood konkurentsis püsida Selveri Köögi toodetega, hea teenindusega, sõbraliku ostukeskkonnaga, kõige laiema kaubavalikuga Põltsamaal ja atraktiivsete kampaaniatega.

Ka Maxima Eesti avalike suhete juht Erkki Erilaid sõnas, et tõenäoliselt saab Põltsamaal avatavast Selverist seal neile suurim konkurent.

“Konkurents on igati tervitatav, põltsamaalastel suureneb valikuvõimalus ja kauplused peavad klientide nimel rohkem pingutama,” ütles Erilaid, avaldades lootust, et klientuur jääb neile alles, kuna Maxima kauplustes on tema sõnul kõige suurem odavtoodete valik Eestis.

Jõgeva Selver ületas ootusi

Juulis avatud Jõgeva Selver täitis Ain Taube sõnul sajaprotsendiliselt oma eesmärgi. “Oleme Jõgeva Selveriga rahul, kuna projekt käivitus üsna prognooside kohaselt, isegi üle meie ootuste,” tunnistas Taube. “Mis tasuvusse puutub, siis investeeringud tasuvad kindlasti end ära, aga et see juhtuks ühe aastaga, on liiga palju tahta,” lisas ta.

Tuleval aastal on ASil A-Selver plaanis Eestis avada veel kümmekond kauplust ning laiendada Järve, Pirita ja Rakvere Krooni Selverit.

Järgmise aastanumbri sees avatakse esimene kauplus ka Lätis. Põltsamaa Selver jääb Taube sõnul Jõgevamaa teiseks ja viimaseks selle keti kaupluseks.

Jõgeva Selver:
maksis 35 miljonit,
on Eestimaa teistest Selveritest väikseim,
müügipinda 1750 m2,
sellest Selveri kasutuses 755,4 m2.
Müügil üle 7000 tootenimetuse,
lisaks Selveri Köögi tooted.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus