Selver kinkis Jõgeva haiglale 3212 eurot

Tänavu kogusid Selveri kliendid Jõgeva haigla jaoks 3212 eurot, selle raha eest saab haigla muretseda kõrva-, nina- ja kurguarsti tööks hädavajaliku keskkõrva analüsaatori ehk impedantsmeeteri.

Eelmise keskkõrva analüsaatori ostis haigla 1995. aastal, see maksis siis 37 000 Eesti krooni ning praeguseks on aparaat vananenud ning töötab viimase piiri peal. Jõgeva haigla kõrva-, nina- ja kurguarst Kaie Heero ütles, et keskkõrva analüsaatorit on vaja selleks, et diagnoosida keskkõrva põletikke, samuti mõõta kuulme luukestade vahelise lihase refleksi.                                       

Hädavajalik õige diagnoosi panekuks

“Aparaat on lapse jaoks väga mugav. Ka väga väikestel lastel on sageli nohu, selle järel võib lima hakata kogunema keskkõrva õõnde, analüsaatori abiga on võimalik hinnata lapse kõrva seisundit,” rääkis doktor Heero.

Jõgeva haigla ravijuht Kalle Piiskoppel rõhutas aparaadi vajadust, sest väike laps ei oska ju öelda, kust tal täpselt valutab, vaid ainult nutab valu pärast. Kui haigus edasi areneb, võib juhtuda, et laps enam ei kuule. Taolise olukorra vältimiseks ongi analüsaatorit vaja.

“Laste keskkõrvapõletik on viimasel ajal väga levinud, seoses allergiaga koguneb väga paljudel juhtudel lima keskkõrva õõnde, tekib n-ö limakõrv. Analüsaatori abiga saame lapsele õige diagnoosi panna,” kinnitas doktor Heero. 

Inimesed annetavad kohaliku haigla heaks meelsasti

Jõgeva Selveri juhataja Kaire Hõim ütles annetustšekki üle andes, et kohalikud inimesed annetavad kohalikule haiglale meelsasti ja kõige parema meelega laste heaks.

Doktor Kaie Heero ja sihtasutuse Jõgeva Haigla juhataja Peep Põdder tänasid lahkeid annetajaid ning tõdesid sedagi, et iga aastaga on haiglale annetatav summa suurenenud. “See teeb meile rõõmu, sest meie inimesed on jõukamaks saanud ning annetavad meelsasti,” märkis haiglajuht.

Kümnendat aastat korraldatava heategevusprojekti “Koos on kergem” raames koguti 16 haigla laste- ja sünnitusosakondade toetuseks 88 733 eurot. Selveri avalike suhete juht teatas, et kauplus annab kampaaniaperioodil igalt ostult 0,64 senti ning kõige väiksem osakaal on annetuskastidesse jäetud sularahal. Nende kahe vahele jäävad partnerite annetused ning Annekese šokolaadide müügist saadav raha.

Selveri annetused Jõgeva haiglale

*2013 – 3212 eurot keskkõrva analüsaatori muretsemiseks

*2012 – 2829 eurot logopeedi kabineti remondiks ja sisustamiseks

*2011 – 2098,67 eurot taastusravikabineti sisustuse uuendamiseks

*2010 – 30 631 krooni pediaatri kabineti sisustuse uuendamiseks

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus