Selver kinkis Jõgeva haiglale 2829 eurot

Selveri traditsiooniliste heategevuskampaaniate raames koguti Jõgeval ja Põltsamaal Jõgeva haigla logopeedi kabineti remondiks ja sisustuseks kokku 2 829 eurot. Sümboolse tšeki selle summaga andis teisipäeval haigla logopeedile Mari-Liis Põllule üle  Jõgeva Selveri juhataja Margit Järvelt.

Mari-Liis Põld tänas annetajaid. “Nii mitmedki saavad heateo nüüd oma lapsele n-ö tagasi. Suur tänu neile, kes hoolivad,” lisas ta. 

Haiglale vajalik

Jõgeva haigla juhataja Peep Põdder märkis, et logopeedi kabinetis on seni vaid aken vahetatud. Uued aknad saadi haiglale CO2 kvoodi raha eest.

Haiglajuhi sõnul aitab logopeed lisaks lastele ka näiteks infarkti läbi põdenud täiskasvanuid, kellel on neelamishäired. “Neid õpetatakse neelama spetsiaalselt valmistaud segusid ning jälgitakse, kuidas nad sellega toime tulevad,” selgitas ta.

Jõgeva Selveri juhataja Margit Järvelt kinnitas, et oma piirkonna heaks korjasid nad raha hea meelega.

15 erineva haigla laste- ja sünnitusosakondade heaolu parandamiseks koguti Selverites 76 791 eurot. Heategevusraha koguti kõigis Eesti Selverites just oma maakonna haiglale. Abi vajavaid lapsi sai toetada iga Selverist tehtud ostuga, sentide ja eurode annetuskastidesse jätmisega ning Lotte sussišokolaadide ostmisega. Kõige enam koguti raha oodatult Tallinnas ja Tartus, aga ka Ida- ja Lääne-Virumaal, Viljandis, Võrus ja Pärnus.


Traditsioonilise heategevusprojekti “Koos on kergem” raames said Selveri kliendid ja partnerid haiglaid abistada mitmel erineval moel. Novembri teisel poolel ja detsembri hakul tehtud igalt ostult eraldati haiglatele 0,64 senti ning kuni jaanuari alguseni müüdi spetsiaalselt kampaaniaks tellitud Lotte sussišokolaade, mille kogutulu läks samuti haigete laste heaks.
 

Suurenes šokolaadide ostmine

Olulise panuse andsid Selveri kliendid, kes jätsid aasta jooksul annetuskastidesse seekord juba eurosente, ning partnerid — maiustuste tootja Vilniaus Pergale, hambapastaga tegelev Glaxo Smith Kline ja Axa müslit müüv JSC Rigas Dzirnavnieks. Rekordtulemus tuli seekord eelkõige šokolaadide ostu hüppeliselt kasvult ning Selverist tehtud ostude arvu tõusult. Sularaha jäeti annetuskastidesse mullusega võrreldes pisut vähem.

“Tulemus üllatas positiivselt, nii suurt summat ei osanud oodata. Kui mulluse hea tulemuse taga nägime olulist rolli käibelt kaduma hakkaval kroonil, mida lahkelt annetati, siis seekord räägime juba eurodes tehtud heategudest. Aitäh kõigile, kes oma panuse andsid! Selle projekti edu võtmeks on just kohalik mõõde, sest inimeste jaoks on tähtis aidata oma kodukoha haiglat ja oma kogukonna lapsi. Paljude inimeste väike heategu annab haiglatele suure rahasüsti,” kommenteeris projekti tulemust Selveri keti juht Andres Heinver.

Selver korraldab heategevusprojekte laste abistamiseks juba üheksandat aastat. Eelmiste kampaaniate raames on kokku kogutud ligikaudu neli miljonit krooni ehk üle 255 600 euro. Mullu anti haiglatele üle 1,17 miljonit krooni ehk 74 576 eurot. Annetusi haiglatele saab jätta aastaringselt kassas olevasse mündipurki, fuajees asuvasse kogumiskasti või kõigil Selveri võrkpallimeeskonna mängudel vastavasse anumasse.

Viimased kolm Selveri annetust Jõgeva haiglale

*2012 – 2829 eurot logopeedi kabineti remondiks ja sisustamiseks

*2011 – 2098,67 eurot taastusravi kabineti sisustuse uuendamiseks

*2010 – 30 631 krooni pediaatri kabineti sisu uuendamiseks

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus