Seltskonnatantsijatel veel kolm proovi jäänud

 

Eelmise aasta novembris algasid Pajusi rahvamajas selle  juhataja Merle Nisu eestvõttel seltskonnatantsu kursused.  Kaheksast kokkusaamisest on tänaseks toimunud viis.

Merle Nisu sõnul osaleb Pajusi rahvamajas kursustel seitse tantsupaari, kelle hulgas on nii Pajusi kui ka Põltsamaa tantsuhuvilisi. Iga kord õpitakse ühte või kahte tantsu, mis oleneb inimeste võimekusest. Viimati õpiti tangot tantsima, proovi lõpuosas ka natuke valsisamme seadma. Kursuste kavasse kuuluvad veel rumba, aeglane valss, viini valss  ja teised tuntumad tantsud.

Pajusi rahvamaja juhi Merle Nisu sõnul tõmbas perekond Kuusik Pajusi valla aastapäevapeol juba päris uhkeid poognaid. Merle Nisu arvates peaks tantsukursusi korraldama ka järgmisel  sügis-talvisel hooajal, kui huvilisi leidub.

Tänavust kursust juhendab Hele Siilak Tartust, kes tuli siia tantsuklubi “Stiil” kaudu. Hele Siilaku sõnul on kursuslased meeldiv seltskond, vastasel juhul ei tahakski ta talvisel ajal Tartust Pajusisse sõita. Seitsmest kursustel osalevast paarist on varem tantsimist õppinud kuus.  

Eeloleval pühapäeval osaleb Hele Siilak kohtunikuna Valgevenes toimuvatel tantsuvõistlustel ja soovitas seetõttu Pajusi tantsijatel proovi iseseisvalt läbi viia. Kursuslased avaldasid aga soovi, et teevad proovi ikka edaspidi koos juhendajaga. Hele Siilak kinnitas, et on valmis ka järgmisel hooajal Pajusis tantsukursusi juhendama, kui  huvilisi leidub.

TOOMAS REINPÕLD 

blog comments powered by Disqus