Seltsing Reede kogus noortele raha fotoaparaadi ostmiseks

Jõgeva kultuurikeskuses peetud seltsingu Reede tänavuse hooaja viimasel klubiõhtul kuulutati pidulikult lõppenuks raha kogumine Jõgeva Avatud Noortekeskusele fotoaparaadi ostmiseks.

Koosviibimise lõppedes kell 24.00 teatasid  oma naljade, laulude ja pillimänguga rahvast  lõbustanud näitlejad Elmar Trink ja Feliks Kark, et Jõgeva Avatud Noortekeskusele koguti fotoparaadi ostmiseks 3005 krooni. Artistid ergutasid oma atraktiivse esinemisviisiga ka peolisi raha annetuskasti panema.

“Sügisel kuulsime, et noortekeskus vajab oma mitmekülgsete tegemiste jäädvustamiseks ja avalikkusele tutvustamiseks fotoaparaati ja otsustasime selle ostmiseks klubiõhtutel raha koguda. Suured tänud kõigile, kes oma panuse andsid,” ütles seltsingu Reede esindaja  Merle Meitus. Tema sõnul on noortekeskuse pere alati Reede klubiõhtutele esinema oodatud.

“Tulime esimest korda seltsingu Reede klubiõhtule. Siinne hubasus ning sõbralik seltskond meeldis meile. Algatus toetada noori on  tänuväärne ja panime ka ise raha korjanduskasti,” ütlesid kauaaegsed Jõgeva elanikud Arnold ja Tatjana Jakobi.

“Eks noortekeskusel tuleb otsustada, kas kogutud rahast sobiva fotoparaadi ostmiseks piisab. Seltsingu juhtide otsus korraldada rahakogumine just noortele, et nad saaksid vahendi   huvitava harrastusega tegelemiseks, väärib aga igati kiitust,” ütles Jõgeva linnavolikogu esimees, arst Meelis Pauklin.

“Loodetavasti kasvab tänasest noortekeskuse perest välja ka mõni professionaalne fotograaf, sest ka selle kunstialaga tegelejate pere vajab järelkasvu,” ütles aparaadi ostmist toetanud Riigikogu liige Mai Treial.

“Jõgevamaal on palju looduskauneid ja kultuurilooliselt väärtuslikke paiku. Usutavasti jäädvustavad noored ka neid fotodele,” märkis maavanem Viktor Svjatõšev.

“Tore, et noortekeskus saab endale fotoparaadi ja kindlasti pole me kitsid ka neile nõu andma,” kinnitas MTÜ Jõgevamaa Fotokunsti Arendus- ja Koolituskeskus juhatuse esimees Johannes Haav.      

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus