Seltsielu on Kuremaa rahvast ikka liitnud

 Jenseli 15. aastapäeva ball Kuremaa lossis kujunes muljetavaldavaks ? tänu oma valla heal tasemel esinejatele, rahvarohkusele, maavanema kohalviibimisele ning naabrite südamlikele õnnitlustele ja tänusõnadele. Vaevalt et pidu selliseks oleks kujunenud, kui Vello Pütsepal poleks neljakümne Kuremaal töötatud aasta jooksul välja kujunenud maagilist võimet leida taidlushuvilisi inimesi ja koondada neid oma taktikepi alla, nii et tekiks teotahteline ja ühtehoidev asula kultuuriseltskond. Tantsu ja laulu kõrval on alati leitud aega sünnipäevade tähistamiseks, ekskursioonideks ja paljudeks teisteks ühisüritusteks.           

Neli aastakümmet tagasi Kuremaale tulles pidi Vello alustama tühjalt kohalt. Ent ta suutis väga kiiresti muutuda ideede ja ettevõtmiste generaatoriks. Kuremaa lossis tegutses peagi üle kümne taidlusringi ning peotantsukursused kolmele vanuseklassile.

Lisaks kultuurialastele tegemistele tegeles Vello paljude spordialadega. Peale talispordimängude juurutas ta siin jalgrattaspordi. Tema initsiatiivil kujunes ümber Kuremaa järve jooks üle-eestilise tähtsusega ürituseks. Kõigele pani krooni Vello ja tema  kümne tugevama õpilase jalgrattamatk Bresti kindlusse, mille käigus läbiti 2000 kilomeetrit nelja erineva liiduvabariigi, praeguse iseseisva riigi territooriumil.

Eriti sügava jälje ongi minu meelest jätnud Vello kui omaaegse Kuremaa tehnikumi kultuurijuhi töö. Tänu temale saatis tehnikum välja mitte ainult häid põllumajandusspetsialiste, vaid ka kogemustega kultuuri- ja spordiedendajaid. Nii et Vello neljakümneaastase töö jälgi võib tegelikult leida mitte ainult Kuremaalt, vaid kogu Eestist.

Nagu teisteski külades, napib ka Kuremaal tänapäeval talendikat noort rahvast, kellega kultuuri- ja sporditööd teha. Seepärast pean tänuväärseks Jõgeva Vallavalitsuse plaane elamuehitamise arendamisel. Juba kevadeks saavad valmis detailplaneeringud 30 krundiga Kuremaa piirkonnas. Usun, et maakonna parim infrastruktuur ja kaunis loodus tõmbab siia inimesi lähedalt ja kaugelt.

Rääkides Velloga Kuremaa kultuuritöö perspektiividest, oli mees täis töötahet ja usku tulevikku. Neljakümneaastase tegevusjuubeli puhul südamlikud tänusõnad Vellole ja 15. sünnipäeva puhul kultuuriseltsi Jensel arvukale perele!

ENDEL SÖÖT

blog comments powered by Disqus