Selleks korraks kõik

Ööl vastu esmaspäeva lõppes eriolukord. Olgugi et endiselt kehtib hädaolukord ning kui vaja, rakenduvad piirangud uuesti, võib täna veidi vabamalt hingata. Sealjuures tuleb aga kinni pidada tuttavatest reeglitest ja mitte ennast unustada.
Jõgevamaa inimesed esmaspäeva hommikul muutust ei märganud. Tänavad on taas justkui pisikesed sipelgapesad, avanenud on kauplused ja turud. Sellegipoolest jäävad suuremad kultuurisündmused ja kätlemised paremaid aegu ootama. Inimesed on mõistvad ja on arusaajad ning see ongi ilmselt põhjus, miks me kriisist kahe kuuga väljuda saime. Tasub mõelda, et isegi kui täna veel pidu pidada ei saa, siis varsti ikka. Meie maakonna kultuuriinimesed on valmis ja kui piirangud veelgi lõdvenevad, võivad üritused alata.
Arvestades möödunut, teeme kummarduse kõigile neile, kes ühiskonna alustalasid kahe kuu jooksul toimivana hoidsid. Nii uurisime, kuidas töötasid korravalvurid, kui raske oli kaupluse töötajatel end jaotada pere ja töö vahel ning mida tunneb peaaegu tühja bussiga sõitev juht. Rääkimata vallaametnikest, kes pidid vähem kui ööpäevaga mõtlema, kuidas elu igale elanikule võimalikult turvaliseks muuta.
Meid on maakonnas õnnistatud tublide ja töökate inimestega, kes peavad rasket olukorda arenemisvõimaluseks, mitte ületamatuks tõkkeks. Nii ei kuule ühegi kriisikangelase suust sõnu „ma ei taha“, „ma kardan“ või „ma ei oska“. Kõiki ülesandeid täideti täpselt nii hästi, kui suudeti.
Selleks korraks on eriolukorraga ühel pool. Viirus pole kuhugi aga kadunud ja seega teeme üheskoos kõik, et kaitsta iseennast ja teisi. Ikka 2 + 2, elementaarne hügieen ning kontaktide vältimine võõrastega.

blog comments powered by Disqus