Selle talve sisustustrendidest leiab nii üllatajaid kui vanu tuttavaid

SISUTURUNDUS

Kodu on koht, kus perega kokku tulla, ühendust luua ja tähtsamaid sündmusi tähistada. Samamoodi on kodu ka koht, kus lõõgastuda, maailmakärast eemalduda ning ennast sügiseselt pimedal ja talviselt jahedal ajal mõnusalt tunda. Loodetavasti leiab igaüks siit artiklist ideid ja mõtteid, kuidas oma kodu lihtsate vahenditega mõnusamaks muuta.

Kuigi kogu meie meelelahutus ja seltsielu on kolimas interneti ning sageli tekib küsimus, kas tulevik on veebis, siis oma kodu on paljudele kõige olulisemaks turvapaigaks ning sõprade ja perega koosolemise kohaks. Sisekujundajad annavad nõu, milliste materjalide ja kujunduselementidega tuua kodudesse just seda meeleolu ja tunnet, mida meie meel ja keha hetkel enim vajavad.

Looduslikud elemendid on endiselt armastatud

Mitmete sisekujundajate hinnangul jätkub juba pikalt domineerinud sisustustrend ka selles talves – rikkalikult rohelust ja taimi, soojad ja rahustavad metsatoonid ja maalähedased elemendid annavad igas interjööris juurde lõõgastavat meeleolu. Sügavad pruunid, naturaalsed valged, konjakikarva mööblikangad, padjad ja kardinad, palju suuri toalilli ning naturaalsest materjalist suured vaibad toetavad seda stiili ideaalselt. 

Kui välismaailmas möllavad erinevad meeleolud ja pinged, õues on pime ja niiske ning loomulikku valgust on vähe, siis meie kodu peab igal juhul toetama meie keha ja meele täielikku lõõgastumist ja puhkust. Väga lihtsate ja taskukohaste vahenditega on võimalik erksate värvide asemel tuppa tuua rahustavamaid ja tasakaalustavamaid elemente. Maalähedased toonid mõjuvad kutsuvalt ja soojalt, mis on pimedamal ajal ideaalne võimalus tuua oma ellu tasakaalu.

Tekstuuriga tapeedid on tagasi

Vahepeal unustuse hõlma vajunud tekstuuriga seinakatted ja tapeedid on end trendidesse tagasi murdnud. Uute trendidena toovad looduse tuppa suured seinamaalingud, fototapeedid ja suuremustrilised, rikkalikud seinakatted. Valik ei pea tingimata olema värvikülluslik, kuid mida suuremad mustrid ja pildid, seda enam kaunistatud sein meeleolu loojana mõjub.

Müügiedetabelite tipus kroonivad suured, kuid rahulikud loodusvaated hommikustele metsadele või rabadele, rikkalikud pojengid, mere – ja taevatoonid. Tapeedid on juba ammu leidnud tee üllatavatesse ruumidesse nagu vannitoad või saunad – õige viimistluse ja materjalivaliku puhul peavad need ka niisketes ruumides hästi vastu. Kui tapeedil on veel käegakatsutav tekstuur, mõjub see eriti efektiivselt.

Läbimõeldud esteetika ja taaskasutus

Kõige lihtsam ja efektiivsem viis end ümbritsevat ruumi rahustada on läbi viia põhjalik koristus ja esemete ümberhindamine. Loobuge aastate jooksul riiuliservadele kogunenud tränist. Kui te asju päris ära visata ei raatsi, siis pange mõned esemed vahelduseks karbiga pööningule ja panipaika või viige uuskasutuskeskusesse uut elu alustama.

Tõstke au sisse emadelt ja vanaemadelt päranduseks saadud Tarbeklaasi kaunis vaas või Riia portselani kohvitass. Olge tänulik asjade eest, mis teil juba olemas on ning asetage ruumis aukohale ja tähelepanu keskmesse hingele armsad asjad, mis toovad helguse igasse päeva.

Kauakestev ja kehasõbralik nahk

Rikkalik, looduslähedane, kaasaegne, soe – millises materjalis on see kõik olemas? Loomulikult on vastuseks nahk. Paljudele võib nahkdiivanitele mõeldes esimese asjana meenuda 90ndatel paljudesse korteritesse ostetud massiivsed nahkdiivanid – ja tugitoolid. Need tooted ei määra enam ammu nahkmööbli trende. 

Nahast kattega tooted on viimastel aastakümnetel ka loomakaitse tõttu palju oma populaarsusest kaotanud, kuid asemele on tulnud väga sarnased ja keskkonnahoidlikud kunstmaterjalid. Trendina näeb seda tagasi tulemas nii rõivamoes kui sisustuses. Lihtne moodus tuua sisustusse dekadentlikku luksust ja soojust, mis ei kaota ajas oma väärtust, on investeerida kvaliteetsesse nahkmööblisse või katta tubade seinad nahksete tapeetidega.

blog comments powered by Disqus