Selgusid meistrid

Maakonna 64 kabe meistrivõistlustel osales nagu mullugi 10 kabetajat, puudus ainult möödunud aastal võitnud Urmas Visu.

Seekord kogusid võrdselt 7 punkti 9-st nii Kaarel Ots Jõgeva vallast kui Eda Jaanuska Palamuselt. Otsustavaks sai koefitsient (29,5:24,75), seega tunnistati võitjaks Kaarel Ots. Kolmas oli Heldur Laumets Kuristalt ja neljas Jaan Peets Laiuselt vastavalt 6,5 ja 6 punktiga.

Võistkondlikult oli parim Jõgeva valla kolmik Laiuse ja Jõgeva linna esinduse ees, punkte vastavalt 19,5, 13 ja 10.

Eesti veteranide 64 kabe meistrivõistlustel Jõhvis oli osavõtjaid üle kolme tosina. Meie võistleja Urmas Visu jäi teise kümne lõppu (6 punkti 14-st). Võitsid Vello Luht Viljandist ja Heiki Kaup Toilast (11 punkti 14-st).

Järgnesid Enno Eerma Tartust ning Gennadi Lavrentjev ja Ardu Tseinbuk Narvast (10 punkti 14-st). Kõik eelnimetatud on tulnud ka Eesti meistriteks erinevates kabeliikides (64, 100, brasiilia, kirikabe).

Kõik need mehed on lubanud tulla ka Jõgevale, kui 14. mail kell 10 alustatakse spordikeskuses Virtus lahtiste brasiilia kabe võistlustega Jõgeva linna auhindadele. Veel on lubanud Jõgevale tulla noorte maailmameister Raido Värik ja mitmekordne Eesti meister Heinar Jahu oma kümneliikmelise esindusega.

Lisaks veel paremad kabetajad Tartust, Narvast, Viljandist ja muidugi meie maakonna eliit.

Eelnevalt mängitakse kabet veel 30. aprillil kell 11 Holstres. Peetakse 29. Sulev Tulla mälestusturniir.Infot saab Jaak Neeringult telefonil 5698 5236.

Loodan, et meie kabetajad osalevad mõlemal turniiril, on ju need viimased sellel hooajal. Uuesti alustame jälle septembis.

Tänan Kaitseliidu Jõgeva maleva pealikku Janno Rosenbergi, kes on terve hooaja jooksul lubanud kasutada oma õppeklassi meie turniiride läbiviimiseks.

SULEV LUHT

blog comments powered by Disqus