Selgusid Koolitantsu lõppkontserdile pääsejad

Esimene pääses edasi laste- ja teine estraaditantsu kategoorias.

Viljandis Ugala teatris toimunud piirkonnavoorus astus Tartu- ja Viljandimaa tantsutruppide kõrval üles ka kümme Jõgevamaa truppi. Kaheksa neist paraku edasi ei pääsenud. Ent piirkondlikule festivalile saaminegi oli tubli saavutus. Möödunud pühapäeval toimunud Viljandi festival oligi viimane piirkondlik festival, pärast mida võis ?ürii lõppkontserdile pääsejaid välja selekteerima hakata.

Koolitants 2007 meediajuhi Susan Lillevälja sõnul osales jaanuaris ja veebruaris toimunud maakondlikel tantsupäevadel kokku 689 tantsu, millest piirkondlikele festivalidele kutsuti edasi 368. Nende hulgast valiski ?ürii eelmisel nädalal sada paremat, keda kuu aja pärast Tallinnas toimuval lõppkontserdil näha saab. Nende hulgas on 12 lastetantsu, 25 estraaditantsu, 35 showtantsu, 21 vabatantsu ning 7 breiktantsu. Lõppkontserdil on esindatud kõik maakonnad.

?Eks ikka on nii, et kohati on otsustamine lihtsam ja siis teises kohas jälle raskem,? kommenteeris ?üriiliige Kristin Pukka. ?Mulle isiklikult meeldis enim Jõhvi festival, aga seal parimaid välja selgitada oli muidugi keeruline, sest kõik olid tasemel.?

Lõppkontsert toimub 27.-29. aprillini Tallinnas, Salme Kultuurikeskuses. Reedel, 27. aprillil on laval estraaditantsud, laupäeval laste- ja vabatantsud ning pühapäeval, 29. aprillil on publiku ees show- ja breiktantsud.

Koolitantsu toetavad lisaks kohalikele omavalitsustele, Hasartmängumaksu Nõukogule, Kultuurkapitalile ja EV Kultuuriministeeriumile ka Jänks, VivaFresh, Ultra kõnekaart, Postimees ja Hip, Kuma, Raadio2, Superseacat, Ekspress Hotline 1182 ja Papyrus.

Festival Koolitants toimub käesoleval aastal 13. korda ning seda korraldab Eesti Tantsuagentuur. Veebruaris toimunud maakondlikel tantsupäevadel osales Koolitantsul kokku 5089 kooliaealist last ja noort 310 tantsutrupist. Festivali eesmärgiks on edendada Eesti tantsuelu, tekitades võimalikult paljudes lastes ja noortes huvi tantsu vastu. Samuti on festivali eesmärgiks avastada noori andekaid tantsijaid, luues neile nii varakult võimalused edasiarenemiseks.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus