Selgusid konkursi ?Kaunis Eesti Kodu 2006? võitjad

Jõgevamaa kauneim ühepereelamu asub Jõgeva vallas üsna Jõgeva linna külje all ning kuulub Katrin ja Aivar Oleskile. Kauneimaks maakoduks osutus Eda ja Hendrik Allsaare kodu Lustiveres ning kauneimaks linnakoduks tunnistati Milvi ja Ismo-Severi Lojanderi eluase Põltsamaa linnas. Maakonna kauneim omavalitsus on Palamuse vald ning asutustest maavalitsus.

Kõikide kodude esindajad olid üleeile Võrus ka auhindu vastu võtmas, perekond Lojander koguni täies koosseisus – ema, isa ja nende kolm last. Palamuse valla tunnustuse võttis vastu vallavanem Urmas Astel ning maavalitsuse oma maavanem Aivar Kokk, kes maavalitsuse poolt pidas kingitustega meeles ka oma maakonna tublimaid kodukaunistajaid.

Tänavused kauneimad kodud valis välja ja esitas presidendile tunnustamiseks Eesti Kodukaunistamise Ühendus maakondlikelt komisjonidelt esitatud andmete põhjal. Meie maakonnast oli vastaval komisjonil eesotsas maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna projektinõuniku Tiina Loorannaga üle vaadata kokku kaksteist objekti. Oma ala asjatundjatest koosnenud kuueliikmeline komisjon leidis igas tunnustamisele esitatus midagi erilist ja märkimisväärset. Leiti ka, et kodukaunistamine kogub maakonnas järjest enam populaarsust, seda eriti maapiirkondades ning ilmselt pole ka muret, et uusi kodukaunistajaid peale ei kasva. Omavalitsuste seas hinnati Palamuse valla puhul kõige enam just Palamuse asula kui ajaloolis-kultuurilise keskuse heakorrastamist ning asutustest maavalitsuse ümbruse omapära ja head väljanägemist.

Üleeile said autasustatud värskelt ilmunud raamatu “Kaunis kodu 2006”, kus on sees ka konkursi võitnud kodude ja teiste objektide pildid kogu Eestist.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus