Selgusid konkursi ISE- Idee Minu Elus võitjad

Õpilasfirma Smu:ki toodab multifunktsionaalseid stiilse metallkarbiga võtmehoidjaid, kus sees saab turvaliselt hoida kondoomi või muud väiksemat pudipadi. Toode on loodud Eesti ühiskonnas üha enam levinud suguhaiguste ja soovimatu raseduse ennetamiseks.

Ole Sina Ise klubi ehk OSI-klubi on noorte suhtlemisklubi, kus saab end ühelt
poolt tunda absoluutselt vabalt ja teisest küljest end vaimselt harida. Selle
kevade läbivaks teemaks valiti tutvumine maailmas enamlevinud religioonidega. Projekti “ISE alkoholismi ennetamine noorte seas” eesmärgiks oli välja töötada meetodid ja tegevused, mis on tõesti tõhusad ja efektiivsed, toomaks nähtavaid positiivseid tulemusi. Tegevus toimus kolmes etapis: kahekuuline kooliprogramm, 6-päevane Eesti suvelaager ja nädalane rahvusvaheline suvelaager Saksamaal.

Taebla valla noortevolikogu eesmärk on lüüa aktiivselt kaasa noorte elu
huvitavamaks muutmisel kohalikul tasandil. Noortekogu noored võtavad osa
vallavolikogu istungitest, kui teemaks on küsimused, mis puudutavad noori.  Tahtsime saavutada seda, et noored tunneks vastutust ja oleks uhked oma kogukonna üle.

Noorte omaalgatuse propageerimise eesmärgil korraldatud konkursi võitjatest tehakse videoklipid, mida näidatakse televisioonis ning terve Noortepäeva 2006 ürituse vältel.

Konkursi “ISE – Idee Minu Elus” võitjaid autasustatakse Noortepäeva pealaval. Eesti Noorteühenduste Liidu poolt korraldatud noorteprojektide konkurss oli suunatud 7?26-aastastele noortele, kes on kohalikul ja regionaalsel tasandil organiseerinud või algatanud midagi, millest on kohalik kogukond kasu saanud.

Kokku laekus ISE konkursile 15 projekti. Esindatud oli suurem osa maakondadest ning erinevad eluvaldkonnad õpilasfirmast korrastustöödeni, tantsugrupist muusikafestivalini.

ENLi eestvedamisel tähistatakse rahvusvahelist noortepäeva 12. augustil
Tartus. Seekordse noortepäeva läbivaks teemaks on noorte osalus ning seetõttu on ürituse juhtlauseks “Tuuni elu!”. Üritus saab teoks Haridus- ja Teadusministeeriumi, Hasartmängumaksu Nõukogu, Tartu Linnavalitsuse ja Balti- Ameerika Partnerlusprogrammi toetusel.

Eesti Noorteühenduste Liit on noorteorganisatsioonide eestkosteühendus, mis ühendab 48 Eestis tegutsevat noorteühendust.

Eesti Noorteühenduste Liit

blog comments powered by Disqus