Selgus, et kõik on hästi

Neljapäeval kogunesid maakonna haridusinimesed, haridus- ja teadusministeeriumi ametnikud ja algatuse Huvitav Kool esindajad Jõgevamaa gümnaasiumis, et arutada, mis on meie maakonnas hästi ja mis halvasti.


Selgus, et kui 2015. aastal unistati suuremast koostööst, parematest võimalustest ja digiarengust, siis tänaseks on kõik täpselt nii nagu loodetud. Olgugi et maakonna koolid on ikkagi kohati ebaühtlased, siis tegelikult ei tasu kurta kellelgi. Õpetajad on uuendustega kaasa tulnud, õpilased on üksteise suhtes tolerantsed ja sõbralikud ning koostöö sujub ka ettevõtjate ning haridussõpradega. Viimast võiks muidugi alati rohkem olla, sest just päriselulised näited annavad õpilasele aimu, et haridus avab maailmas uksed.

Ka loodav haridusstrateegia tõestab, et järgmisel 15 aastal peaks minema veel paremaks. Seda muidugi juhul, kui kõik mõistavad, et areng peab olema pidev ning loorberitele ei tasu puhkama jääda. Sest õpilased muutuvad, õpetajad muutuvad ja isegi see, kuidas õpitakse, muutub iga päevaga aina rohkem.

Ent ei tasu unustada, et ka mured ja probleemid on edasiviivaks jõuks. Nii tunnevad haridusinimesed muret erivajadusega õppijate pärast, kes suures koolis tihtipeale vajaksid rohkem abi ja tuge kui koolivõrgustik pakkuda saaks. Sest selleks napib ettevalmistatud inimesi, abiõpetajaid. Ja samuti loodetakse, et pikapeale hakkavad ka ettevõtjad rohkem end ilmutama ja julgemalt õpilastele näitama. Siis saavad õpilased aru, mida neilt tulevikus oodatakse ja ettevõtjad häid ideid ja julgustust.

blog comments powered by Disqus