Selgituseks 12. juuli juhtkirja juurde

12. juulil Vooremaas avaldatud juhtkirja ?Õnnetus võib tulles ka hüüda? eesmärgiks oli juhtida lugejate tähelepanu sellele, et ohutusnõuded on kõikjal ja kõikidele täitmiseks mõeldud.
Juhtkirjas on nimetatud ka tänavu 4. juunil Jõgevamaal traagiliste tagajärgedega lõppenud tööõnnetust kui näidet ohutusnõuete võimalikust eiramisest.

Toimetust külastanud hukkunu õde ütles, et venna kolleeg on tema isale tunnistanud, et allkirjad tööohutusjuhendile võeti töötajatelt pärast õnnetust. Samuti oli hukkunu õele teadaolevalt kahel töömehel olnud kasutada vaid ühed ohutusrihmad.
Vooremaa ei saa ega kavatsegi sekkuda selle õnnetuse uurimise kriminaalmenetlusse. Seda teevad prokuratuur ja kohus. Ka ei ole me oma juhtkirjas andnud sellele hinnangut.
Toimetus vabandab kõikide hukkunu lähedaste ees, kellele selle õnnetuse mainimine võib põhjustada kannatusi. Meie eesmärk nimetatud õnnetusest rääkides oli juhtida inimeste tähelepanu sellele, et ohutusnõuded on täitmiseks. Kõikjal ja kõikidele. Tingimusteta.

Vooremaa toimetus

blog comments powered by Disqus