Seiklusspordisõbrad asuvad Kuremaad avastama

Järgmise nädala pühapäeval, 2. juunil kogunevad seiklusspordisõbrad Kuremaale, et maha pidada järjekordne Ace Xdream seiklussarja etapp, mis teadaolevalt on esimest korda jõudnud ka Jõgevamaale.


Ace Xdream on neljast osavõistlusest koosnev seiklussari, kus kolmeliikmelised võistkonnad otsivad maastikult kontrollpunkte, liikudes jalgsi, ratastel ja kanuuga. Ürituse peakorraldaja Sten-Eric Uibo sõnul liigutakse orienteerumiskaardiga, mingit rada ette märgitud ei ole. „Võistlejate ülesanne on punktid loodusest üles leida. Kuidas nad teekonna sinna valivad, on nende endi otsus,“ rääkis Uibo.

Radadel tuleb läbida ka lisaülesandeid. „Sõltuvalt ülesande tüübist panevad need proovile kas osavuse, nutikuse, julguse või jõu. Ülesannete valik on seinast seina. „Rakett 69“ on aastaid meie lisaülesannete partner olnud ja koostöös nendega teeme nuputamisülesandeid, et võistlejad saaksid ajud ragisema panna. Samas mõni järgmine ülesanne nõuab jõudu või julgust,“ selgitas Uibo.

Juunikuu teisel päeval kogunevadki seiklusspordisõbrad Kuremaale. „Kuremaalt saab see kõik alguse ja seal ka kõik lõpeb,“ rääkis Uibo. Rada jääb siinkohal saladuseks, sest siis püsib põnevus viimase hetkeni. „Osalejate jaoks on kõik täiesti üllatus, mis neid ees ootab. Nad saavad nädal enne teada, mis vahendiga on start, muu selgub töö käigus,“ jättis Uibo otsad lahtiseks.

Küll aga saavad osalejad valida endale kolme raja seast sobivaima. „A-rada on sobilik sportlastele, kes on tugevalt treenitud ja varasema seiklusspordi kogemusega. B-rada on kõigile sobiv, seal liigub enamus osalejatest. C-rada on noortele ja päris algajatele, kes kohe B-rajale tulla ei julge,“ selgitas Uibo.

„Seiklussport ei ole selline ala, kus täna tuleb mõte ja homme stardid. Esmalt on vaja inimesi, kellega võistkond kokku panna, on vaja ratast. See vajab veidi ettevalmistust. Kuid see ei tähenda, et algajad hakkama ei saaks. Esmajärjekorras tuleb leida kaks sõpra, kes oleks nõus selle katsumuse läbi tegema,“ pani korraldaja südamele.

Osalejad peavad Kuremaale tulema vaid ratta ja kiivriga, muu annab korraldaja. Kellel tekkis tahtmine end proovile panna, siis registreeruda saab 29. maini. Siis ei jää muud üle, kui seiklust ootama jääda.

Xdream etapid

  1. 2. juuni VOOREMAA

26.–27. juuli    KÕRVEMAA / ÖINE SEIKLUS

  1. 31. august TALLINN
  2.  
  3. KERTTU-KADI VANAMB
blog comments powered by Disqus