Seikluspäev Kalevipoja radadel

 

Möödunud kolmapäeval sai Kääpal Krati seikluspargis teoks Kalevipoja seikluspäev, mis kandis nimetust “Lennukiga maailma lõppu.” Lennuk oli teatavasti laev, millega Kalevipoeg eeposes maailma lõppu tahtis purjetada.


Sihtasutuse Kalevipoja Koda juhataja Janno Zõbini sõnul tuli seikluspäeva korraldamise idee sellest, et suve teisel poolel taheti kokku kutsuda turismiarendajad. Rahvas liigub mööda majutusasutusi, mida peavad kohalikud turismiettevõtjad. Kalevipoja Koja rahvas sooviks, et majutusasutuste pidajad teaksid oma klientidele rääkida sellestki, millega Krati seikluspargis tegeldakse.

Fotojahile järgnes maastikumäng

Sellel päeval said teised huvilised seiklusparki tavapärasest soodsama hinnaga külastada. Seikluspäeva hommikut alustati fotojahiga, millele järgnes maastikumäng. Janno Zõbini sõnul määrati kuupäev juba ammu kindlaks, see ei langenud  ajaliselt nädalavahetusele, vaid sattus hoopis töönädala keskele. Samas on turismiettevõtjatel nädalavahetustel väga kiire ja seetõttu sobis kolmapäev neile suurepäraselt.

Seikluspargi eestvedajad on otsustanud parki pidevalt arendada, et olla külastajatele jätkuvalt ligitõmbavad. Kui varem sai  seiklusradadele ainult ette registreerides, siis nüüd saab seda teha ka endast kohapeal teada andes. Turismiettevõtjatele suunatud seikluspäeva loodavad Kalevipoja Koja töötajad hakata korraldama  igal aastal. Janno Zõbin kinnitas, et mida rohkem ennast turismiettevõtjatele tutvustada, seda paremini jõuab informatsioon nende vahendusel külastajateni.

Jõukohane nii täiskasvanutele kui lastele

Jõgevamaal ei ole turismiteenuse müümine just kerge ning ka seikluspark pole paraku selline turismimajanduse osa, mis eriliselt ligi tõmbaks. Krati seikluspark on oma teema sidunud meie rahvuseeposega, et sel moel atraktiivsust lisada. Kalevipoja Koja seiklusradade instruktor, ehitaja ja planeerija Valdo Kangur rääkis, et hommikul toimus luuremäng, kus tuli üles leida teatud objektid, tegeleda pildistamisega ning samal ajal hoiduda „konkurentidele” vahele jäämast.

<p>

Valdo Kanguri sõnul tuleks seikluspargist huvituvatel inimestel paar-kolm tundi aega varuda, sest lühema ajaga ei jõua seal  kõiki atraktsioone proovida.

Kangur oli seda meelt, et reklaami tegemisega tuleb seikluspargil veel vaeva näha, et kliente rohkem tuleks. Instruktor lisas, et seiklusrajal on arvestatud sellega, et see oleks ühtviisi jõukohane nii täiskasvanutele kui lastele.
Kääpalt pärit ja  praegu Alatskivil elav Ave Otterklau lausus, et sai seikluspäeva kohta informatsiooni ajalehest. Ta on käinud omal ajal Kääpa koolis ja tuli seikluspäevale  koos lastega. Nii saadi seiklusrajal võimed proovile panna ning ema sai lastele oma kunagist kodukooli näidata. Ave Otterklau hinnangul oli selline ettevõtmine toredaks lõppakordiks peagi otsa saavale suvevaheajale.

Isa võiks kaasas olla

Otterklau töötab ise algklasside õpetajana ning hindas seiklusparki ka selle pilguga, kas on mõttekas väiksemate koolilastega siia tulla. Peagi oli õpetajanna veendunud, et kindlasti tasub Krati seiklusparki tulla ka algklassilastel. Ta avaldas sealjuures arvamust, et seikluspargis võiks lastega hoopis isa kaasas olla.

Saare valla elanik Ats Abroi lausus, et sai informatsiooni seikluspäeva kohta vallalehest. Mõned päevad tagasi toimus Kalevipoja Kojas üks kokkusaamine, kus ka seikluspäevast juttu tehti. Abroi sõnul tegi tema kõik ettevõtmised rõõmuga kaasa ja tunnistas väikese pausi ajal, et nahk on veel praegugi selle tulemusena soe. Priitahtliku pensionärina, nagu Abroi ise ennast määratles, on ta sellise “kiiksuga” inimene, kes niisugustes ettevõtmistes kaasa tahab lüüa. Mõned seikluspäeval läbi käidud atraktsioonid oli ta juba varem iseseisvalt järele proovinud.

Ats Abroi ütles, et on seikluspargis veedetud päevaga rahul ning kutsus kõiki teisi huvilisi, ka oma eakaaslasi nendele radadele seiklema.  

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus