Seicomis kasvab nii toodang kui töötajate arv

Jõgeva valda registreeritud osaühing Seicom suurendab Tartu vallas Äksis asuvas aknatehases lähiajal toodangut ja loob uusi töökohti.  Põhiosa akendest müüb firma välisriikidesse.

Möödunud aasta mais uuendas vendade Priit ja Ahti Sei eestvedamisel tegutsev   osaühing Seicom aknatehases kogu masinapargi. “Paigaldasime täisautomaatliinid, mis tagab toodangule parema kvaliteedi. Tehase tootlikkus kasvas 120 aknale vahetuses, lähikuudel planeerime veel 20-30- protsendilist toodangu tõusu,” ütles firma  arendusjuht Ahti Sei.   

Tehas Painkülast Äksi

“Suvel võtame hooajatööle neli-viis uut inimest, kes seoses toodangu mahu suurenemisega plaanikohaselt alatiseks ametisse jäävad. Vajame liinioperaatoreid ja ka pakkijaid  Eelistame varasemate kogemustega töötajaid, kuid ennekõike toimub paarikuine väljaõpe kohapeal. Jõgevalt  ja Tartust on töötajatel võimalus Äksi sõita ja tagasi saada firma korraldatud transpordiga,” ütles tegevjuht Priit Sei.

2002. aastal loodud Seicom tegeles algul akende edasimüümisega. 2005. aastal rajati Jõgeva  valda Painkülla aknatehas. Et aga tekkis vajadus suurema tootmispinna järele, koliti mullu mais Äksi, kuhu oli ostetud 1993. aastal valminud ja 2006. aastal renoveeritud tootmishoone.  “Uues kohas on meil kasutuses 3600 m2 tootmispinda,” ütles Ahti Sei.   

Ehitusturg on elavnenud kvoodiraha abiga

Seicom valmistab kolme liiki PVC-knaid. “Teeme tavalisi saksa aknaid, mida toodavad enamasti kõik Eestis tegutsevad aknafirmad. Samuti toodame väljaspoole avanevaid taani aknaid  (Nordic disain). Samuti on meie toodanguks passiivmaja aknad, mis eriliselt hea soojapidavusega,” rääkis Priit Sei.   

Osaühing Seicom realiseerib ligi 60 protsenti toodangust välisturule, ennekõike Taani, Rootsi ja Norrasse. Ühtlasi on klientideks ka Eesti  ettevõtted.

“Viimasel ajal on ehitustegevus elavnenud seoses mitmete riigile ja omavalitsustele kuuluvate hoonete renoveerimisega, mida tehakse CO2 kvoodi müügist saadud rahadega. Riigihangetel parimaid pakkumisi teinud ehitusfirmad võtavad omakorda pakkumisi akende ostmiseks.  Paraku eelistatakse sageli Läti ja Poola  firmade aknaid, millel on odav hind, kui sellest tingituna ka tagasihoidlikum kvaliteet. Eestis võiks kehtestada seaduse, et CO2 kvoodi müümisest saadud rahadega tagatakse töö oma maa ettevõtetele,” lisas Ahti Sei.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus