Segakoori dirigendivahetus toimub Palamusel

Eeloleva pühapäeva õhtul kell viis esineb Eesti Vabaõhumuuseumi segakoor EELK Palamuse koguduse kirikus kontserdiga „Mu süda, ärka üles”, kus kõlavad ennekõike eesti heliloojate laulud.

Koori dirigent Elo Lutsepp annab muusikasündmusel taktikepi üle noorema põlvkonna esindajale Edgar Roditšenkole.

Eesti Vabaõhumuuseumi segakoori dirigent Elo Lutsepp ütles, et koor on esinenud Palamusel ka 2018. aasta jaanuaris, kui korraldati koos Palamuse kooriga Kuus Õuna ühine kolmekuningapäeva kontsert.

„Palamuse on minu jaoks väga oluline paik isiklikus mõttes. See on iga kord nagu kodukohta tagasitulek. Seekord on meie koori jaoks juba kolmas raske laulupeoks valmistumise aasta seljataha jäänud ja tahame selle kokku võtta just siin. Siis saab koor veidi üle kuu puhata ja alustab uue energiaga septembris,“ rääkis Lutsepp.

 „Palamuse kirikus on väga hea ja toetav akustika ja üldse on see väga mõnusa vaimsusega paik. Siin on alati väga hea laulda või kontserti kuulata,” lisas ta.

 „Kui ma enne mainisin, et lõpetame laulupeoaastat, siis kontserdikavasse lülitasime sellest repertuaarist vaid neli laulu. Esitame peamiselt eesti autorite teoseid, millest 7 on vaimulikud. Kavasse on sisse lipsanud vaid üks 16. sajandi Euroopast pärinev Ave Maria. Ülejäänud 6 laulu on nagunii lauljate hinges lauldud vaimu ja väge täis – mõtlen siin Peep Sarapiku „Ta lendab mesipuu poole“ ja Pärt Uusbergi „Muusikat“.“

Elo Lutsepa sõnul on Vabaõhumuuseumi segakooris 30 lauljat, aga kõik ei saa kahjuks seekord laulma tulla. Suvine puhkuste aeg on varakult planeeritud.

„Kahjuks lahkus saarlaste koori meilt meie teine Jõgevamaaga seotud laulja, aga aeg-ajalt lööb kooris kaasa ka mu tütar, nii et võib siiski lugeda kahte linki Jõgevamaaga.“

Palamuse kirikus toimuvale kontserdile lisab olulisust ja pidulikkust ka dirigendi vahetus. „Alustasin kunagi, aastal 1980 oma koorijuhiteed Jõgeval segakoori Laulik abidirigendina ja käisin ajutiselt abis ka Laiuse meeskoori juures. Nüüd on aega palju mööda läinud ja ring on täis saanud. Miks mitte seda tähistada siis ka siinmail,” lausus Lutsepp.

Uueks Vabaõhumuuseumi segakoori dirigendiks saab Edgar Roditšenko, kes on Tallinna Inglise Kolledži muusikaõpetaja ja muusikaosakonna juht, juhatab seal poistekoori ja puhkpilliorkestrit.

„Mina olen olnud kooriga selle asutamisest 2008. aastal. Edgar asus mulle eelmisest sügisest appi, et koor laulupeole viia. Usun, et koorile on vaja uut hingamist ja mina võin ehk nüüd puhata. Olen küll lubanud appi minna, kui suuremad plaanid ees või laululaagris intensiivselt väiksemates gruppides tööd vaja teha. Kui kuidagi muidu vastu ei pea, siis hakkan tulevikus ka laulma, kui siis veel võetakse,” ütles  Elo Lutsepp

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus