Seeriavõistlus muutub sügisest jooksuvõistluseks

Möödunud teisipäeval anti Jõgeval Piiri pargis start viimasele selle hooaja seeriavõistluse pargijooksule. Korraldajad olid õnnestunud spordisündmusega rahul üle, kuid järgmisest aastast muudetakse seeriavõistlus  tõenäoliselt  lihtsalt jooksuvõistluseks. 

“Sportimine ei maksa teile midagi, aga võita võite palju,” kõlab Jõgeva seeriavõistluse moto. Sel aastal võitis seeriavõistlusel osalemise rõõmu üle saja spordisõbra, kes ei pidanud paljuks kord nädalas minna Jõgevale Piiri parki jooksma, rattaga sõitma või suusatama. Siiski nentis võistluse peakorraldaja, et ajapuuduse ja ka osalejate arvu vähenemise tõttu on järgmisel aastal plaanis muuta seeriavõistlus vaid jooksuvõistluseks, kuid kompensatsiooniks tehakse spordisündmus osalejatele atraktiivsemaks.

Parematel aegadel on jooksuvõistluse etappidel olnud üle saja võistleja, sel aastal jäi see arv seitsmekümne piirimaile. Sündmuse peakorraldaja Aimur Sääritsa sõnutsi on puudu just 16-aastastest poistest ja tüdrukutest ning 20-25-aastastest osalejatest. “Noored ei julge või ei viitsi kodunt välja sportima tulla ja üle kahekümnesed on enamasti Jõgevalt ära,” selgitas Säärits ning lisas, et kõige keerulisem ongi sportijaid kodunt välja saada. Kui juba korra võistlusel osaletud on, siis tekib juba huvi ning on olemas ka teadmine, kus end jooksurajal proovile panna.

Jõgeva seeriavõistlus algas septembris jooksuetappidega. Talvel võisteldi suusatamises, kevade saabudes vahetati Piiri pargis teisipäevaõhtuti suusad jalgrataste vastu ning maist algasid uuesti jooksuvõistlused. Aimur Sääritsal jätkus tänu ning kiidusõnu neile, kes jõudsid pea igale seeriavõistluse osavõistlusele. “Eraldi nimetaksin ära Rikardo Paaborti, Kertu Saare, Kaido Saare, Kai Saare ja Janmar Reiljani, kes kogu hooaja vältel aktiivselt kaasa lõid,” kiitis Säärits. Veel tänas korraldaja kohtunike- ja korraldusmeeskonda, kes võtsid vaevaks oma teisipäeva õhtuid sisustada Piiri pargis rada maha märkides, seda uuesti üles võttes, aega mõõtes ning auhindu välja jagades. 

2011/2011 hooaja seeriavõistluse parimad jooksjad

Kaur Kevin Kalda

Heidi Sild

Janmar Reiljan

Elisabeth Hein

Mattias Säärits

Kadi-Liis Viiar

Kaijo Keek

Kaidi Saar

Kristo Keek

Stella Ingrid Liinamäe

Kätri-Avelin Säärits

Kristjan Gerassimov

Kertu Saar

Martin Toht

Erki Hejand

Kai Saar

Urmas Mikko

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus