Seente ja marjade korjamine ning looduses liikumine ohutumaks

Metsad on täitunud seentest ja marjadest ning usin otsija saab üsna hõlpsa vaevaga omale kõhutäie jao kokku korjatud ning jääb üle ka talvevarude moodustamiseks. Koos seeneliste ning marjuliste saabumisega metsa on aga igal aastal võimalik lugeda eksinud inimestest keda taga otsitakse. Eeltoodud näitest on saanud inspiratsiooni ju Eesti filmitööstuski, vändates humoorika loo Seenelkäik.

Kui aga tulla kunsti ja draama juurest argipäevasemate stsenaariumite juurde, siis ilmselt nii mõnigi lugeja on leidnud end metsas olukorrast, kus auto asukoht on pisut selgusetu ja transpordivahendi leidmiseks tuleb veidi ringi tiirutada. Sama sagedased on ka mälestused kaaslastest, keda metsas tuleb hõikumismetoodikaga tagasi õigele rajale suunata. Omamoodi on need vahejuhtumid ju isegi romantilised, kuid ilmselt paljud meist jätaks need meeleldi vahele ning elaks mugavat ja turvalist elu.

Nutitelefonide omanikud on saanud end aidata senimaani ka erinevate kaardi- ja GPS rakendustega nagu näiteks Google maps, Waze jms kuid neil ei pruugi olla peal kõiki metsateid. Mitte kõik neist ei võimalda märkida maha oma auto asukohta ja mitte ükski neist ei sisalda võimalust jälgida oma kaaslaste liikumist metsas.

Kuna loodus kaua tühja kohta ei salli on siinkohal kõigile looduses liikujaile abiks Eestimaine nutitelefoni äpp LiveTeam, mis lisaks auto asukoha märkimisele ja kaaslaste jälgimisele võimaldab salvestada ka paremad seene- ja marjakohad ning soovi korral neid perekonna liikmete või sõpradega jagada. Ka on nüüd hea vanaemale tasku pista nutitelefon, näiteks enda vana, mida enam ise ei kasuta, aga mis on muus osas täiesti töökorras. Nutitelefoni abil saab vanaema ise tagasi omade juurde või vähemalt on teda väga lihtne leida, kuna täpne asukoht ja kogu senine liikumine on kõik kenasti näha aluskaardil. Lisaks Google kaartidele saab aluskaardina kasutada muu hulgas Eesti topokaarti, kus on peal kõik kraavid, elektriliinid või värsket Eesti aerofotot koos kinnistu piiride ja nimedega. Siis on kohe ka teada, kas ollakse oma marja- ja seenekorjamisega kellegi eramaal või riigimetsas. Elu mugavaks ja turvaliseks tegevat LiveTeam äppi saab iga huviline tasuta alla laadida Google Play poest.

LiveTeam äpi arendajaks on Huntloc, ettevõte mis sündis kolm aastat tagasi jahimeestest ja IT taustaga inimestest sõpruskonna ettevõtmisel. Ühine eesmärk oli toona muuta jahilkäik turvalisemaks ja lihtsamaks. 2014 aasta Ajujahil saavutas meeskond oma ideega auhinnalise teise koha ning on ka hiljem leidnud äramärkimist omas valdkonnas. Platvorm on jahimeeste poolt hästi vastu võetud ja lisaks Eestile levinud Baltikumi, Venemaale ja Kesk-Euroopa riikidesse. Kuna huvi looduses liikumise vastu oli kõrge ka kõigil teistel, siis loodi uus rakendus nimega LiveTeam.

Tehke oma looduses liikumine ohutumaks ja lihtsamaks LiveTeam äpi abil. LiveTeam äpi tasuta allalaadimiseks minge Google Play poodi ning trükkige otsingusse LiveTeam

ERKI TAMMLEHT, LiveTeam/Huntloc meeskond

blog comments powered by Disqus