Seeniorlauljad kümnendat korda Palal

Pala kultuurimajas toimunud traditsiooniline seeniorlauljate päev kujunes ka tänavu meeleolukaks ja südantliigutavaks sündmuseks, kus tunti rõõmu esinemisest ja nauditi taaskohtumist hubases seltskonnas.

Sündmuse avanud Pala kultuurimaja direktor Margit Soieva tervitas kõiki kohaletulnuid ning märkis, et seeniorlauljate kokkutulek on ühtlasi suvel Kuremaal toimuva memme-taadi peo peaprooviks.

Kõige kaugemalt oli laulupäevale tulnud Leelo koor Põltsamaalt. „Palale kutsub laulma siinne eriliselt sõbralik õhkkond,” kinnitas dirigent Inge Peters.

Pala seeniorlaulupäev toimus seekord kümnendat korda. „Olen osalenud kõigil nendel muusikasündmustel. Laulmine annab palju jõudu ja nii on hing visam,” ütles Pala ansambli Eluhelmed liige Eha Uusen.

„Eakatel inimestel võiks olla veelgi rohkem võimalusi laulda,” avaldas arvamust Paul Orav Kuremaalt, kes enda mäletamist mööda hakkas ansamblites laulma seitsmekümnendate aastate algul.

Mälestustes osales Pala laulupäeval ka Tabivere ansambli kauaaegne juhendaja Liidi Vaino (1936-2017). Tema tööd jätkab nüüd Artur Aunap. „Tore, et Palal seenioridele laulupäevi korraldatakse. Laul teeb rinna rõõmsaks. Mitmed meie ansambli liikmed ütlevad, et lauluproov võimaldab kodunt välja tulla ja igapäevaellu meeldivat vaheldust saada,” ütles noor muusik

„Ööl enne laulupäeva magan rahulikult, aga järgmisel ööl vaevlen unetusega, sest pildid keerlevad silme ees ja analüüsin iga minutit. Aga eks see kuulubki ühe sellise suure ürituse korraldamise juurde. Põhimõtteliselt teeme seda ju koos mu hea abilise Enely Kasemägiga. Suur abi on ikka olnud Pala ja Halliku ansamblite juhilt Heino Sulgerilt, kellega juba varasügisest saadik tavaliselt asjad läbi räägime ja, valime ühislaulud. Heino saadab neid siis alati akordionil,” rääkis Margit Soieva.

Ta tunnistas, et temagi pole puhas kultuuritöötajale omasest edevusest, pidades silmas, et astus seeniorlaulupäeval ise publiku ette üllatusesinejana, ansambli Domino solistina.

„Nägin saalist üllatunud pilke ja mõtlikke nägusid. Ju siis  jõudis see, mida püüdsin lauludega edasi anda, kohale. See oligi minu kingitus kõigile osalejaile ning sai teoks tänu Johannes Haavale ja Andres Vöörmannile, kes ansamblis akordioni ja basskitarri mängivad.”

Lauljatelt ja nende juhendajatelt jäi kõlama mõte, et seeniorlaulupäeva korraldamise traditsioon peab Palal jätkuma.

X Pala seeniorlaulupäeval osalesid:

Ansambel Eluhelmed Palalt ja Allikad Hallikult. Juhendaja Heino Sulger

Ansamblid Kuukressid ja Laulusõbrad ning saatebänd Jõgevalt. Juhendaja Hillar Laane

Ansambel Laulusõbrad Tabiverest. Juhendaja Artur Aunap

Ansambel  Rainka Rajalt. Juhendaja Valentina Rohioja

Ansambel  Eluõied Kasepäält. Juhendaja Diana Siirak

Aidu segaansambel. Juhendaja Urve Minajev

Kuremaa ansambel ja saatebänd. Juhendaja Vello Pütsep

Kaarepere ansambel. Juhendaja Helgi Kaeval

Palamuse ansambel. Juhendaja Kristiina Raja

Alatskivi Kanarbik – juhendaja Aili Tennosaar

Põltsamaa naiskoor Leelo. Juhendaja Inge Peters

Ansambel Domino

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus