Seeniorid samuti armastavad puutetundlikke telefone

SISUTURUNDUS

On ekslik arvata, et ainus seenioridele sobiv telefon on nupuvajutusega mudel. Leidub ka neid, kes arvavad, et seadme maksumus on kõrge kui ka tunne, et nutitelefonide kasutamine on liiga keeruline. Kuid paljud eakad tahavad ja suudavad õppida samu asju, mida noored kasutavad.

Nutitelefonid on varustatud suure ekraaniga, mis muudab info saamise lihtsaks ja peaaegu kõiki seadmeid saab kohandada. Peab kindlasti tähelepanu pöörama ekraani heledusele, et kõik oleks selgelt nähtav.  Murede vähendamiseks, kui seade kogemata käest välja kukub või kriimustub ning telefoni turvalisuse suurendamiseks on soovitatav kaaluda põrutuskindla seadme ostmist või eraldi kaitseklaas ja kaitseümbris.

Nutitelefoni kaamera on huvitav mitte ainult nooremale põlvkonnale, see on väga populaarne tööriist, olenemata vanusest. Sisseehitatud kaameraga mobiiltelefonid võimaldavad jäädvustada elu kauneimaid hetki, samuti videokõnesid teha ning vastu võtta, seega tasub pöörata tähelepanu kaamera kvaliteedile. Lisaks on oluline hinnata nutitelefoni aku mahtu, et vanemad inimesed ei peaks seadet liiga sageli laadima. Seenioridele võivad meeldida seadme kasulikud funktsioonid, näiteks taskulamp või kalkulaator. Lisaks saab alla laadida rakendusi, mis on kasulikud igapäevaelus või on seotud hobidega, näiteks kalender, tasuta heli- ja videokõnede rakendused ning ravimite meeldetuletusega rakendused. Ei tasu unustada, et mobiiltelefonid on mõeldud ka meelelahutuseks. On palju rakendusi, mis nii lõbustavad kui  ka parandavad mälu – mitmesugused ristsõnad ja mõttemängud näiteks.

Tuleb meeles pidada, et eakate nutitelefoni kasutamise õpetamine on olulisem kui seadme enda valimine.  Sobiva seadme valimine on mugav ja lihtne veebipoes RDE.ee, mis pakub üle 700 mobiiltelefoni ning kasulikud tarvikud: ümbrised, kaitseklaasid ja palju muud, mis annavad seadmele nii täiendava turvalisuse kui ka stiilse välimuse.  

blog comments powered by Disqus