Seeniorid kohtuvad Kuremaal

Pühapäeval peetakse Kuremaa mõisa pargis Jõgevamaa memme-taadi kevadpidu. Üles astub 11 laulukollektiivi ja 14 tantsurühma ühtekokku ligemale kolmesaja seeniortaidlejaga.

Peotuli süüdatakse Kuremaa veski juures kell 15.15 ning veerand tundi hiljem hakkab rongkäik sealtsamast pargis asuvale peoplatsile liikuma. Kell 16 algab seal kontsert, millel esitatavad laulud ja tantsud on pühendatud kaunile Vooremaale, kevadele, kodule, armastusele jne. Peo muusikaosas astuvad peale seeniorlauljate üles solistid Veronica Vaht, Aimar Pihlak, Tõnu Kaha ja Matti Linno, kes esitavad eesti kerge muusika klassikute Raimond Valgre ja Arne Oidi laule. Lauljaid saadab instrumentaalansambel Retpop Vello Pütsepa juhatusel.

“Kui mõnele varasemale memme-taadi peole on kutsutud esinema nimekaid külalissoliste, nagu Sirje ja Rein Kurg või Voldemar Kuslap, siis seekord otsustasime hakkama saada võimekate kohalike solistidega,” ütles kevadpeo kunstiline ja muusikajuht Vello Pütsep.

Peo üldjuhi, Sihtasutuse Kuremaa Turismi- ja Arenduskeskus juhataja Annika Tagaküla sõnul oli lauljatel ka üks ühine eelproov: see toimus aprilli lõpus Palal seeniorlauljate päeva raames. Tantsijate ettevalmistusel hoidis silma peal tantsurühmade üldjuht Maimu Karv, kes käis viimase kolme kuu jooksul külas kõigi peol osalevate rühmade juures.

Repertuaarile antakse viimane lihv peopäeval: tantsijate proovid algavad kell 11.30 ja lauljate omad kell 14.

“Kutsume seeniortaidlejate pereliikmeid ja kõiki teisi pidu vaatama,” ütles Annika Tagaküla.

Vello Pütsep lisas, et see on juba kolmas kord, mil Jõgevamaa memme-taadi pidu Kuremaal peetakse. Sealt sai selliste pidude pidamise traditsioon ka 1987. aastal alguse.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus