Seenioransamblid kogunevad taas Palale

Eeloleval laupäeval, 19. aprillil kogunevad Palale seenioransamblid Jõgeva maakonna erinevatest paikadest. Pala kultuurimaja juhataja ja laulupäeva korraldaja Margit Soieva sõnul sai idee sellise ürituse korraldamiseks alguse seitse aastat tagasi, kui Pala kultuurimaja seenioransambli “Eluhelmed” juhendaja Heino Sulger sellise mõtte välja pakkus. Margit Soievale idee meeldis ja ta asuski laulupäeva korraldama.

Pala kultuurijuhi sõnul on varasematel aastatel olnud osalevaid laulukollektiive kümmekond ja sama palju on neid lubanud tulla ka tänavu.  

Eakamad lauljad on sellest sündmusest vägagi huvitatud, sest neil kipub esinemisvõimalusi nappima. Palal on neil just niisugune võimalus.

Kui varem on laulupäevale tuldud ka kaugemalt, siis seekord on osalejateks ainult oma maakonna seeniorlauljad. Tullakse Palalt, Hallikult, Kasepäält, Aidust, Kaareperest, Tabiverest, Jõgevalt, Sadalast. Tavapäraselt on kutsutud ka üllatusesinejaid ja nii tehakse tänavugi.

Margit Soieva kinnitas, et seenioransamblite laulupäev pole võistlus, vaid esitatavad laulud on pigem mõeldud oma hobikaaslastele kingituseks.

Kavas on ka ühislaulmine. Lauldakse nii tuntud laule, mida eelnevatelgi aastatel on lauldud, kui ka ansamblite juhendajate poolt välja pakutud uusi laule, mis aasta jooksul selgeks on õpitud.

Pala kultuurimaja uksed laulupäeval kõigile huvilistele avatud, see tähendab, et publik on teretulnud.  

Laulupäeva korraldaja tunnistas, et iga kord, kui ta on kultuurisündmuse lõppedes juttu teinud, et ehk tuleks ettevõtmisele joon alla tõmmata, on  osalejad talle alati piltlikult öeldes vilekooriga vastanud. Seetõttu lubab Margit Soieva, et niikaua kuni seeniorlauljad kokkusaamisest ning üksteisele laulmisest huvitatud on, püüab tema omalt poolt selle ettevõtmise korraldamist jätkata.

ii

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus