Seekord tervelt kuus!

 

Elistvere loomapargi  esimesed kevadised titeuudised tulevad  tavaliselt ikka metssigade majapidamisest, sest teised loomad seavad oma pisipere sünni enamasti soojemasse ja haljamasse aega.

Möödunud nädalal sai emis Possa maha kuue vöödikuga, mis on kahe võrra rohkem kui aasta eest.

Mullusest kuumemad tunduvad olevat ka Possa  ematunded, sest oma pisut enam kui nädalavanuseid lapsi ta kuigi lahkelt seltskonnas veel pole esitlenud.

„Enamasti hoiab emme pisinotsusid tagatoas ja väga sooja ilmaga toob neid  lühikeseks ajaks ka päikese kätte. Kui põrsad sündisid, saime aru, et midagi toimub, selle järgi, et searahva meespere eesotsas pealiku Peetriga, kes suure tõenäosusega ka isa on, oli väga ärevil. Ega me saanudki asjast muidu ülevaadet, kui puurisime Possa kuudi seina piiluaugud,” rääkis talitaja Elo Melk.

Tema sõnul on värske lapsevanem tõesti pidevalt kaitsepositsioonil ja torkas kärsa kohe ka vastu piiluauku, kuid otseselt rünnanud ta oma toitjaid siiski pole.

Ka pesa soojustamise eest kandvat Possa hoolt: niipea, kui talle heinapall kärsaulatusse pannakse, harutavat ta selle lahti ja tassivat pojukestele madratsiks.

„Põrsad on kohe hästi ilusad, selge mustriga, aga praegu veel imepisikesed nagu vutid. Ühel päeval olid nad oma sulust küna kaudu välja „pudenenud”. Kui me neid tagasi korjasime, oli kisa muidugi taevani, nagu laada peal: pisikesed vingusid, ema, kes nende juurde ei pääsenud, lasi ka loomulikult hädapasuna lahti, ja kõige  lõpuks lõid lärmi sekka kuldidki. Loomapargi kaugematest nurkadest tulid ka juba talitajad vaatama, mis meil ometi sünnib,” jutustas Elo.

Triibulised metsseahakatised kosuvad aga iga päevaga ja kindlasti lubab Possa neid ka järjest pikematele jalutuskäikudele, seega on katsikule tulla just paras aeg.

iii

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus