Seekord jäime suurtest äikesetormidest puutumata

Ilmaga on nagu on – mõni päev on nii külm justkui oleks septembri keskpaik käes. Nüüd juuli viimastel päevadel tuli ka tõeline suvi meile ja tõi korraliku kuumalaine. No õiget kuumalainet pole me muidugi tänavu näinudki, sest suurt üle kolmekümne plusskraadi meil ju termomeetrid näidanud pole. Lämbe õhk tõi äikesepilved taevasse. Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituut (EMHI) andis esmaspäeva pärastlõunaks äikesehoiatuse. Selle hoiatuse kohaselt oli pärastlõunal mitmel pool äikest. Sadu oli paiguti tugev ning pilvealused tuulepuhangud võisid tugevad olla, 20 meetrit sekundis ja enam.

Saaremaad pühapäeval räsinud keeristorm murdis puid ja viis majadelt katuseid, inimesed õnneks vigastada ei saanud. Päästeameti andmetel käisid päästjad pühapäeval loodusjõududest põhjustatud sündmusi likvideerimas kümnel korral. Enamik katuseid lendas majadelt Kuressaare linnas.

Laupäeva õhtul välkus pikne ka Hiiumaal. Sadu oli kohati päris tugev, kuid suurt kurja sellest ei sündinud. Küll aga olid laupäeval Lõuna- ja Kesk-Soomes tugevad äikesed ja vihmasajud.

Seekord läks nii, et suured äikesetormid meile eriti palju pahandust ei teinud. Küll aga läheb ilm lähipäevil jälle jahedamaks.

31. juuli 2012

blog comments powered by Disqus