See naerulohkudega maailm ehk Jõgeva hingab tänaseni luulerütmis

Eilsest tänaseni kestavad Jõgeval 15. Betti Alverile pühendatud luulepäevad „Tuulelapsed“, mis toob Jõgevale ligi 350 luulehuvilist põhikooliõpilast. Mängitavad lavastused põhinevad Ira Lemberi, Maimu Linnamägi ja Olivia Saare luuletekstidel.


Kahe päeva jooksul vaadatakse ära 23 lavastust. Neid hindavasse nõukotta kuuluvad Leelo Tungal, Kristiina Oomer, Margot Visnap, Toomas Lõhmuste, Andrus Vaarik, Märt Treier, Martin Algus, Viljar Pohhomov, Alo Kõrve ning Priit Põdra. Mõlema päeva etenduste järel annavad nad truppide juhendajatele tagasisidet.

Veel enne luulepäevade ametlikku algust oli kultuurikeskus täis saginat ja naeru. Üheskoos lauldi Karl-Erik Taukari „Seitse pühapäeva“ saatel, mis innustab sõpradega koos olema ja ühist aega veetma. Ning pärast spontaanset laulupidu võisidki luulepäevad alata.

„Betti Alver on kahtlemata üks Jõgeva suur sümbol. Mul on hea meel, et Alver elab edasi meie muuseumis, Jõgeva kooliteatri Liblikapüüdja kaudu ja muidugi teis kõigis, kes te täna siin luulepäevadel osalete. Mul on hea meel, et meie kooliteater on seda üritust juba 15. korda vedanud,“ ütles avamisel Jõgeva abivallavanem Arvo Sakjas.

Jõgeva põhikooli direktor Triin Lõbu avaldas heameelt, et teatripisik toob iga aasta jaanuaris Jõgevale nii palju suuri ja väikeseid teatrisõpru.

KERTTU-KADI VANAMB 

blog comments powered by Disqus