See kuum teema jäähall

Jäähalli rajamine Jõgeva linna, kus vanadel headel aegadel innuga ja tulemuslikult jäähokiga tegeldi, on kuum, kuid samal ajal ka kurb teema.

Tõepoolest, poleks ju paha, kui lisaks spordihoonele ja  staadionile, koolivõimlatele ja tenniseväljakule oleks võimalik oma liikumisvaegust leevendada ja füüsilist vormi parandada ka jäähallis hokilitrit taga ajades või niisama uisutades.  Kõige nende „oleksite” ees on aga üks suur ja tõsine takistus — raha.

Meie lähematel põhjanaabritel soomlastel ongi paljudes väiksemateski linnades  olemas nii bassein, spordihall kui kunstjääväljak. Loomulikult võiksid sellised hüved meile kõigile kättesaadavad olla, aga… Palju läheks maksma ehitamine, ja mis kõige murelikum, hilisem kompleksi ülalpidamine? Loota, et ümberkaudsetel valdadel on varsti jälle sellist raha, millega Jõgeva ettevõtmist toetada, oleks ilmselt naiivne.

Unistagem kõigepealt sellest, et linna tekiks uusi ettevõtteid, kes tööjõudu tarvitaksid. Siis kasvab linna elanike ehk maksumaksjate arv, laste arv koolides ja lasteaedades. Siis saaks Jõgeva ehk tõesti kunagi nii rikkaks, et sellistki luksust lubada võiks. 

30. oktoober 2010

blog comments powered by Disqus