See kruusaauk

Teame ju kõik vanasõna, et valitsus, kes õlle hinda tõstab, kaua ei püsi. Tundub, et Jõgeval kehtib ütlus, et valitsus, kes kruusaauku puutub, kaua ei püsi. Sattus ju eelmine koalitsioon turmtule alla, kui jõulude paiku, mil kõige magusam lumi alla sadas, tarad ümber legendaarse kruusaaugu vedas ja ehitama asus. Lapsed, kes harjunud seal kelgutama, pidid noruspäi uue koha leidma.
Kruusaauku rattakrossiraja ehitamist kritiseeris ka uus, praegu võimul olev koalitsioon. Sest on varemgi üritatud sinna midagi muud teha, ent toogi kord kohtas see elavat vastuseisu. Ja nii jäidki tegemised pooleli. Lapsed aga ei kaeba, sest kui vähegi lund on, võib seal tundide kaupa lihtsalt kelguga alla lasta. Praegugi tõdeb maastikurattarada ehitava MTÜ esindaja, et pole harv juhus, kui linnaelanikud tara taga vaidlema lähevad.
Ent tööd kurikuulsas kruusaaugus siiski jätkuvad. Lubatud ajaks kõik valmis ei saanud, sest kõigi dokumentide saamise aeg lihtsalt viibis ning maha sadanud lumigi ei teinud tööd objektil kergemaks. Kuid plaanitavad ideed on ju toredad: lisaks rattarajale võiks sinna tulla teisigi ajaveetmise viise. On ju see auk lihtsalt kasutamata väärtus. Iseasi, kuidas seda tehti. Üleöö kohale veetud tehnika ja tarad polnud ilmselgelt parim viis, kuidas linnarahvale märku anda, et kruusaaugust võiks lähiajal saada hoopis midagi muud. Ja teades, et varemgi on üritatud paika atraktiivsemaks teha, võinuks mõista, et lähenema peab rahulikumalt, rohkem selgitades, diskussiooni tekitades.

blog comments powered by Disqus