SEBi elektrooniline Postipanga süsteem

Pensionärid, kes avavad kas Postipanga kaudu või SEB pangakontoris konto ja võtavad pangakaardi, saavad ka edaspidi võtta pensioni postkontorist, seda nüüd juba sealsamas tegutseva elektroonilise Postipanga kaudu.

iii

Postipank võimaldab teha ka muid tehinguid peale sularaha väljamakse: maksta arveid (siseriiklik ülekanne), vaadata konto jääki, võtta konto väljavõte, maksta oma kontole ja ka võõrale kontole sisse sularaha. Konservatiivsed seeniorkliendid saavad seega oma rahaasju endiselt korraldada mugavalt postkontori vahendusel.

Uue elektroonilise Postipanga süsteemi eeliseks on see, et pensionär ei pea enam seisma postkontoris järjekorras, vaid saab pangakaardi vahendusel kasutada oma raha just talle sobival ajal. Samuti pole enam vaja võtta kogu pensioni korraga sularahas välja. Sularaha saab vastavalt vajadusele võtta nii pangaautomaatidest, pangakontoritest kui ka postkontorist Postipanga klienditeenindaja vahendusel. Sularaha väljavõtmine on seeniorklientidele pangakontoris ja Postipangas tasuta, kui korraga välja võetav summa ei ületa 1000 krooni. Kui korraga soovitakse võtta suurem kogus, siis lisandub teenustasu 0,25% väljavõetavast summast (minimaalselt 20 kr). SEB pangaautomaadist on sularaha väljavõtmine tasuta, teiste pankade automaate kasutades lisandub 9-kroonine teenustasu. Samas saab pangakaardiga maksta ka arveid või teha ülekandeid teistele isikutele, seega peaks sularaha kasutamise vajadus olema senisest väiksem.

Jõgevamaal hakkab elektrooniline Postipank (sularaha väljavõtt pangakaardi vahendusel) toimima Jõgeva, Palamuse, Mustvee, Põltsamaa,  Adavere, Puurmani, Siimusti, Torma, Tabivere ja Vaimastvere postkontoris. Teistes postkontorites tegutseb mitteelektrooniline postipank (sularaha väljamaks telefonipanga vahendusel).

Peamised pangateenused on seeniorklientidele SEB-s tasuta. Üle 60-aastastele klientidele on pangakaardid ilma kuuhooldustasuta, tasuta on elektroonilised maksed jne. Eakatele on SEB-s spetsiaalne Apteek1 pangakaart. Lisaks sellele, et Apteek1 ja SEB pangakaart toimib maksevahendina, on kaardiga võimalik saada ravimiteostul soodustust 185 Apteek1 apteegist ning kasutada igakuiseid sooduspakkumisi. 

Nõustame seeniore iga päev nii postkontorites asuvate Postipanga klienditeenindajate kui ka pangakontori võrgu kaudu.

Postibuss elektroonilise Postipanga teenusega toimib hetkel Võrumaal. Jõgevamaal Postibussi hetkel plaanis pole, sest postkontoritega kaetus on küllalt hea.

SEB sularahaautomaadid on Jõgeval (4), Põltsamaal (2) ja Mustvees (1).

SILVER VOHU, SEB kommunikatsioonijuht

blog comments powered by Disqus