SEB sulgeb Põltsamaa kontori

SEB sulgeb märtsi lõpus Põltsamaa kontori, kus praegu töötab kaks inimest. Võimalusel on pank lubanud neile tööd mõnes teises üksuses.

SEB poolt Põltsamaale paigaldatud nüüdisaegne sisse- ja väljamakseautomaat on üle võtnud ligi kolmveerand seni pangakontoris tehtud tehingutest. Sellega seoses hakkab märtsi lõpust Põltsamaa SEB kliente personaalselt teenindama postkontoris asuv Postipank, kus saavad pangateenuseid tarbida ka teiste pankade kliendid, teatas panga kommunikatsioonijuht.

“72 protsenti Põltsamaa kontori tehingutest on olnud sularaha sisse- ja väljamaksed ning seetõttu otsisime juba ammu võimalust paigaldada linna moodne pangaautomaat, läbi mille oleksid meie teenused klientidele kättesaadavad ööpäevaringselt. Automaat on oluline ka seetõttu, et see võimaldab meie klientidel endiselt maksta oma kontole sularaha kuni 6000 eurot kuus sisse tasuta, samas kui kontoris on see teenus tasuline. Arvestades, et pangaautomaadi vahendusel saab teha ka makseid, siis on 90 protsenti seni kontori vahendusel pakutud teenustest klientidele kättesaadavad ööpäevaringselt. Personaalset teenindust vajavad tehingud, peamiselt lepingute sõlmimised, moodustasid ligi kuus protsenti seni kontoris tehtud tehingutest ja neid saab tulevikus teha Postipanga vahendusel,” märkis SEB Lõuna regiooni juht Indrek Lass.

Põltsamaa Postipangas saab kõikide Eesti pankade poolt väljastatud pangakaartide abil teha ülekandeid, maksta sisse ja võtta välja sularaha. SEB kliendid saavad lisaks eeltoodutele  tarbida mitmeid teisi pangateenuseid: pangakaartide tellimine, internetipanga, e-arve püsimakse lepingu sõlmimine.

“SEB on unikaalses positsioonis, kuna meie Postipankade võrk võimaldab pakkuda pangateenuseid teiste pankade klientidele. Seetõttu oleme paljudes piirkondades ainsad pangateenuste pakkujad. Nii näiteks on viiendik Otepää ja Tõrva Postipanga klientidest tegelikult teiste pankade kliendid, kuid kuna meie teenus on seal igapäevaselt kättesaadav, siis kasutavad nad ülekannete tegemiseks SEB pakutavaid võimalusi,” lisas Indrek Lass. Põltsamaa Postipanga kontor asub aadressil Silla 2 ja on avatud esmaspäevast reedeni 9–18 ja laupäeviti 9–12.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus