Sea-aastal on Elistveres taas põrsaõnne

?Ega see kurameerimine seegi kord draamade ja ootamatusteta ei läinud, aga lõpp hea ? kõik hea,? jutustas loomapargi perenaine Asta Sarv, kelle sõnul saab loomadega töötades järjest selgemaks asjaolu, et inimeste mõtted ja tahtmised loomade plaanidega sageli kokku ei käi. Loomapargis sooviti juba ammu, et Possa ja Gerdi vahel soojemad suhted tekiksid, ometi kippus Possa hoopis vanale paksule Peetrile silma heitma, kellest aga asjatundjate hinnangul  järeltulijate hankimisel asja pole…

Selletalvisel pulmahooajal juhtus lõpuks nii, et Possa ja Gert neli romantilist päeva ja ööd ühes aedikus veetsid. Seda õnne polevat aga kauemaks jagunud, sest armukade ja raskekaaluline Peeter ei kannatanud sellist idülli kauem kõrvalt vaadata-kuulata. Vaheaia pilbasteks lõhkunud, murdis ta Possa majapidamisse sisse ja hakkas ise temaga ?plaani pidama?. Nii et ülejäänud pulmaaja olevat Peeter Asta sõnul Põssa kuudis ehk magamistoas pesitsenud, Gerdi ainus lõbu oli kuudi ukse ees vankri viiendat ratast ehk ?turvameest? mängida.

?Meie Elo Melk rõõmustas muidugi kõige enam, kui oli näha, et Possa ?nurgavoodi? peale mõtlema hakkab. Sead on Elo lemmikloomad ja järelkasvu neile oleme ju mitu aastat asjata oodanud,? rääkis Asta ja kirjeldas, kuidas Elo noort emmet sageli vaatamas ja paremate paladega poputamas käib. Oma lemmikutel silma peal hoides on Elo märganud sedagi, et Possa on väga hoolitsev lapsevanem, sest enne, kui küna tühjaks söödud saab, jõuab ta mitu korda pesas poegi vaatamas käia.

 Nüüd, mil seahakatised juba aedikus lustakalt ringi kepslevad, õpetab ema neile ka tuhnimist. Kui aga lastel uneaeg, naaberaediku kuldid aga rahu ja vaikust ei pea, käivat Possa nendega aia ääres rangel toonil pahandamas.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus